اپل در حال آماده سازی آپدیت نرم افزاری برای برطرف کردن نگرانی‌های مربوط به آیفون 12

حمیدزاده
اشتراک‌گذاری در:
اپل در حال آماده سازی آپدیت نرم افزاری برای برطرف کردن نگرانی های مربوط به آیفون 12

هفته گذشته رگولاتور فرانسوی ادعا کرد که تشعشعات مربوط به سری آیفون ۱۲ فراتر از سطح تعیین شده است و این کشور پس از توصیه رگولاتور تشعشعات خود (ANFR) فروش آیفون ۱۲ را متوقف کرد.
اما شرکت اپل این اتهامات را رد کرده و اعلام کرده است که میزان تشعشعات دستگاه، یک نگرانی ایمنی به حساب نمی‌آید و همچنین چند سازمان بین‌المللی آن را تایید کرده‌اند. درهمین راستا اپل مشغول آماده‌سازی یک آپدیت نرم‌افزاری برای برطرف کردن نگرانی‌های مربوط به سری آیفون ۱۲ است. البته آپدیت نرم‌افزاری فقط سطح تشعشعات را اصلاح نمی‌کند، زیرا این یک ایراد سخت‌افزاری است اما پروتکل رگولاتورهای فرانسوی را رعایت می‌کند.
فرانسه در سال ۲۰۲۰ قوانین خود را تغییر داد و هنگام تست، سطح تشعشعات و میزان انرژی فرکانس رادیویی جذب‌شده توسط بدن در نتیجه استفاده ازتجهیزاتی خاص، ملاحظاتی درباره اعضای بدن که از قلب دورتر هستند مانند دست‌ها را به قوانین خود افزود. اما در تست اخیر تشعشعات این کشور، رگولاتورها متوجه شدند هنگامیکه آیفون‌های سری ۱۲ در دست کاربر قرار می‌گیرند، اشعه‌های ساطع شده از این گوشی که جذب بدن می‌شوند بالاتر از سطح تعیین شده هستند. این درحالی بود که تست میزان تشعشعات هنگام در نظر گرفتن سر و بدن نتیجه رضایت‌بخشی داشت.
اکنون باید منتظر باشیم تا ببینیم که آیا این آپدیت نرم‌افزاری اپل به اندازه کافی کارآمد هست که به سری آیفون ۱۲ اجازه دهد تست‌های تشعشعات آتی را پشت سر بگذارد یا خیر!

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *