، ،

اپل بازی macOS Sonoma را به آیفون می‌آورد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
macOS Sonoma's gaming made

در WWDC 2023، اپل تمام ویژگی‌های جدیدی را که با macOS Sonoma برای مک‌ها عرضه می‌شود، به نمایش گذاشت. یکی از نکات برجسته حالت بازی کاملاً جدید بود که انتظار می‌رود عملکرد بازی را در دستگاه‌های مک افزایش دهد. اکنون، گزارشی حاکی از آن است که حالت بازی (Game Mode) به‌زودی به آیفون‌ها نیز می‌رسد. بر اساس گزارشی که توسط 9to5Mac منتشر شده است، برخی نکات در مورد حالت جدید بازی که به آیفون می‌آید در آخرین به‌روز رسانی بتا iOS 17 مشاهده شده است.
طبق این گزارش، iOS 17 beta 4 برخی از فریم‌ورک‌هایی را دارد که برای کنترل حالت بازی در macOS Sonoma استفاده می‌شود. اکنون، این ممکن است به این دلیل باشد که بسیاری از برنامه‌ها در iOS و macOS به دلیل جهانی بودن، کد را  به اشتراک می‌گذارند. اما این امکان وجود دارد که حالت بازی بتواند به آیفون راه پیدا کند. با این حال، اپل در WWDC چیزی در مورد حالت بازی جدید برای آیفون‌ها ذکر نکرد. گزارش 9to5Mac نشان می‌دهد که ممکن است اپل تلاش کند آزمایش‌هایی را در این مورد انجام دهد. بسیاری از ویژگی‌ها در حالت بتا آزمایش می‌شوند، اما در واقع هرگز نسخه نهایی را ارائه نمی‌دهند، بنابراین این می‌تواند یکی از آن ویژگی‌ها نیز باشد.

حالت بازی (Game Mode) چیست؟

با macOS Sonoma، اپل یک حالت بازی اختصاصی را نیز معرفی خواهد کرد. به گفته اپل، Game Mode با اطمینان از اینکه بازی‌ها بالاترین اولویت را در CPU و GPU دارند، یک تجربه بازی بهینه‌شده با نرخ فریم نرم‌تر و ثابت‌تر ارائه می‌دهد. حالت بازی همچنین باعث می‌شود که بازی در مک بیش‌تر همه‌جانبه‌تر شود. تاخیر صدا با AirPods را کاهش می‌دهد و با دوبرابر کردن نرخ نمونه‌برداری بلوتوث، تاخیر ورودی را با کنترل‌کننده‌های بازی محبوب مانند کنترل‌های بازی Xbox و PlayStation به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. حالت بازی با هر بازی، از جمله همه بازی‌های جدید و آینده مک، کار می‌کند. macOS Sonoma این حالت را برای همه دستگاه‌های مک خواهد آورد. انتظار می‌رود که macOS Sonoma در ماه سپتامبر یا اکتبر برای همه کاربران عرضه شود.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *