،

اپل Vs متا: «مبارزه بزرگ» واقعیت ترکیبی و نحوه این مبارزه

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
واقعیت مختلط اپل و متا

اپل و متا، اگر نگوییم به تنهایی اما دو تا از بزرگ‌ترین بازیگران در بخش واقعیت ترکیبی هستند. متا چندین سال است که حضور خود را در این حوزه تثبیت کرده است، اما رونمایی اخیر اپل از Vision Pro خود بدون شک تاثیر قابل توجهی گذاشته و چشم‌انداز را تغییر داده است.
این دو شرکت هم‌اکنون در حال آماده‌سازی نسخه‌های بعدی هدست‌های خود هستند، حتی اگر هدست‌های فعلی‌شان هنوز تازه وارد قفسه‌ها شده باشند، چرا که قصد دارند بطور گسترده VR را به جریان بیاندازند. مارک گورمن از بلومبرگ در آخرین نسخه خبرنامه خود Power On اشاره می‌کند که اپل می‌خواهد کار با هدست خود را راحت‌تر کند، در حالی‌که متا از Vision Pro اپل برای هدست بعدی خود استفاده می‌کند و کنترلرها را کنار می‌گذارد تا Quest را کمی مقرون‌به صرفه‌تر کند.

واقعیت ترکیبی اپل و متا

جزئیاتی از زبان تحلیلگر خبرگزاری بلومبرگ

گورمن می‌نویسد که اپل مطمئن است که ویژن پرو برتر است. با این حال، با توجه به قیمت بالای 3500 دلاری آن، نگرانی‌هایی در مورد اینکه آیا مصرف کنندگان نیاز به این دستگاه را احساس خواهند کرد یا خیر وجود دارد.
متا، از سوی دیگر، معتقد است که اکوسیستم بازی Quest 3 و قیمت 500 دلاری آن را به گزینه‌ای جذاب‌تر تبدیل کرده است. در حالی که شرط‌بندی علیه اپل دشوار است، متا می‌تواند ویژگی‌های خود را بر اساس آنچه اپل به Vision Pro اضافه می‌کند و نحوه پاسخ مشتریان به این فناوری تنظیم کند. اما ویژن پرو باعث ایجاد آشفتگی در داخل متا شده است.

به گفته یک منبع خودی؛ متا از اپل می‌ترسد. این شخص گفت: «ما در مرحله «ترس از اپل» هستیم، دقیقاً مانند وضعیت صنعت موبایل قبل از عرضه آیفون. تغییر تمرکز زاکربرگ از متاورس به بازی و بهره‌وری، پاسخ مستقیم به Vision Pro اپل است، کاری که حتی اپل نیز انجام می‌دهد.
متا در حال توسعه یک هدست ارزان‌تر و راحت‌تر به نام Ventura است. آن‌ها قصد دارند کنترلرهای همراه را حذف کنند و به کاربران اجازه دهند از حرکات دست استفاده کنند یا کنترلرها را جداگانه خریداری کنند. در همین حال، اپل به‌دنبال جانشینی سبک‌تر و کوچکتر برای ویژن پرو است که حتی با لنزهای تجویز شده داخلی عرضه می‌شود.
هدست ها شروع این بخش هستند و عینک‌ها چیز بزرگ بعدی هستند که ارائه می‌شوند، حداقل این چیزی است که متا به آن امیدوار است. اگرچه اپل یک سال پیش کار روی عینک‌های AR را متوقف کرد، متا همچنان آن‌ها را جام مقدس خود می‌داند و قصد دارد عینک‌های نمایشگر AR را در سال 2025 عرضه کند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *