،

گزینه جدید اپل برای دانلود برنامه‌های آیفون در اتحادیه اروپا

جهانداری
اشتراک‌گذاری در:
گزینه جدید اپل برای دانلود برنامه‌های آیفون در اتحادیه اروپا

اپل به کاربران اتحادیه اروپا اجازه می‌دهد تا برای اولین بار در تاریخ iOS برنامه‌ها را از وب سایت‌ها دانلود کنند. امروز، اپل گزینه جدیدی را برای دانلود برنامه‌های آیفون در اتحادیه اروپا اعلام کرد، زیرا از بهار امسال، کوپرتینو به توسعه دهندگان این امکان را می‌دهد تا برنامه‌های iOS خود را مستقیماً از یک وب سایت متعلق به توسعه دهنده بین کاربران اتحادیه اروپا توزیع کنند.

به عنوان بخشی از قانون بازارهای دیجیتال، که بازارهای برنامه‌های جایگزین را برای کاربران اتحادیه اروپا اضافه کرده است، اپل قصد دارد امکان دیگری را برای دانلود برنامه‌های آیفون برای مشتریان اضافه کند. در اینجا چیزی است که اپل در وبلاگ توسعه دهنده خود اعلام کرده است:

توزیع وب که در اواخر بهار امسال با به‌روزرسانی نرم‌افزاری در دسترس است، به توسعه‌دهندگان مجاز اجازه می‌دهد برنامه‌های iOS خود را مستقیماً از وب‌سایتی متعلق به توسعه‌دهنده بین کاربران اتحادیه اروپا توزیع کنند. اپل به توسعه دهندگان مجاز دسترسی به API‌هایی را ارائه می‌دهد که توزیع برنامه‌های آن‌ها را از وب تسهیل می‌کند، با عملکرد سیستم یکپارچه می‌شود، از برنامه‌های کاربران نسخه پشتیبان تهیه و بازیابی می‌کند و موارد دیگر.

علاوه بر به‌روزرسانی نرم‌افزار، که ممکن است با iOS ۱۷.۵ ارائه شود، این بدان معناست که توسعه‌دهندگان باید با ضمیمه شرایط جایگزین برای برنامه‌ها در اتحادیه اروپا موافقت کنند. وقتی توسعه‌دهندگان با این تغییر موافقت می‌کنند، دیگر به قوانین موجود اپ استور متعهد نیستند.

با این حال، انعطاف‌پذیری برای دانلود برنامه‌های آیفون در اتحادیه اروپا برای این توسعه دهندگان چیست:

بازارهای برنامه جایگزین: بازارها می‌توانند کاتالوگ برنامه‌ها را صرفاً از توسعه دهنده بازار ارائه دهند.

پیوند دادن به خرید: زمانی که کاربران را به انجام تراکنش برای کالاها یا خدمات دیجیتال در یک صفحه وب خارجی هدایت می‌کنند، توسعه‌دهندگان می‌توانند نحوه طراحی تبلیغات، تخفیف‌ها و سایر معاملات را انتخاب کنند. الگوهای طراحی ارائه شده توسط اپل، که برای خریدهای کلیدی و موارد استفاده تبلیغاتی بهینه شده اند، اکنون اختیاری هستند.

با این اوصاف، هنگام دانلود برنامه‌های آیفون در آینده نزدیک، کاربران اتحادیه اروپا تجربه مشابهی با تجربه سایرین در مک خواهند داشت. با وجود Mac App Store، دانلود نرم‌افزار مستقیماً از طریق وب سایت توسعه دهنده امکان‌پذیر است.

هنگامی که اپل نحوه توزیع برنامه‌ها را در اتحادیه اروپا تغییر داد، لاگ مدیا به شما اطلاع می‌دهد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *