ویژگی کنترل والدین اپل همچنان از دسترس خارج است

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
Apple Screen Time لاگ مدیا

اپل Screen Time را در سال 2018 معرفی کرد تا به کاربران این توانایی را بدهد تا زمان خود را در دستگاه‌ها مدیریت کنند و به والدین این امکان را می‌دهد که برنامه‌ها را محدود کرده و زمان نمایش صفحه آیفون و آی‌پد فرزندانشان را از طریق ویژگی Downtime محدود کنند. طبق گزارش‌های اخیر، برخی از کاربران از مشکلات مربوط به ویژگی کنترل والدین شکایت داشتند. اپل اکنون به آن گزارش ها پاسخ داده است.

موضوع از چه قرار است؟

کاربران (عمدتاً والدین)، گزارش دادند که محدودیت‌های زمانی که برای محدود کردن استفاده فرزندانشان از دستگاه‌ها تعیین کرده‌اند، اجرایی نشده است. آن‌ها افزودند که فرزندانشان برای برنامه‌هایشان وقت بیشتری می‌گیرند و برخی حتی ادعا می‌کنند که محدودیت‌ها در محتوای بزرگسالان اجرا نمی‌شود. مشخص نیست که مشکل از چه زمانی شروع شده است و پست‌های مربوط به این مشکل در صفحه بحث اپل مربوط به دسامبر 2022 تا 28 ژوئیه است.

همچنین گزارش شده است که اپل قرار بود با انتشار iOS 16.5 در ماه می‌ مشکل را برطرف کند. این شرکت گفت این به‌روزرسانی «مشکلی را که در آن تنظیمات زمان صفحه ممکن است بازنشانی شود یا در همه دستگاه‌ها همگام‌سازی نشود» برطرف می‌کند، اما به نظر می‌رسد که این مشکل همچنان پابرجاست.

پاسخ‌دهی اپل به این مشکل

اپل گفت که از این مشکل آگاه است و به‌روزرسانی‌هایی در راه است.
وال استریت ژورنال به نقل از یکی از نمایندگان اپل می‌گوید: «ما می‌دانیم که برخی از کاربران ممکن است با مشکلی مواجه شوند که در آن تنظیمات زمان صفحه به طور غیرمنتظره‌ای بازنشانی می‌شود».
وی گفت: «ما این گزارش‌ها را بسیار جدی می‌گیریم و به‌روزرسانی‌ها را برای بهبود وضعیت انجام داده و ادامه خواهیم داد.»

چگونه Downtime را روشن کنیم

اپل در صفحه پشتیبانی اعلام کرد در طول Downtime، تنها تماس‌ها، پیام‌ها و برنامه‌هایی که کاربران انتخاب می‌کنند در دسترس هستند.
می‌توانید تماس‌هایی را از مخاطبینی که انتخاب کرده‌اید دریافت کنید تا امکان برقراری ارتباط با آن‌ها در طول زمانِ خرابی فراهم شود، و می‌توانید همیشه از برنامه‌هایی که انتخاب کرده‌اید استفاده کنید. وقتی کاربران Downtime را روشن می‌کنند، یک یادآوری پنج دقیقه‌ای قبل از روشن شدن زمان خاموشی ارسال می‌شود. در اینجا نحوه فعال کردن Downtime آورده شده است:

به Settings > Screen Time بروید، سپس Screen Time را روشن کنید، اگر قبلاً این کار را نکرده اید.
روی Turn On Screen Time و سپس Continue بزنید.
اگر در حال تنظیم Screen Time برای خود در iPhone هستید، روی This is My iPhone لمس کنید.
اگر در حال تنظیم Screen Time برای فرزندتان (یا یکی از اعضای خانواده) هستید، روی This is My Child’s iPhone ضربه بزنید.
روی Downtime ضربه بزنید، سپس روی Turn On Downtime Until Tomorrow یا Turn On Downtime Until Schedule (اگر Scheduled روشن باشد) ضربه بزنید.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *