جزئیات افزایش عمر باتری آیفون15 اپل

جهانداری
اشتراک‌گذاری در:
افزایش عمر باتری آیفون 15 اپل

اپل به‌دلیل سرعت شارژ کم و ظرفیت پایین آیفون همیشه سرزنش شده و اکنون تصمیم گرفته به افزایش عمرباتری گوشی‌های آیفون 15 خود بپردازد. به گفته این شرکت، افرادی که گوشی‌های آیفون 15 و 15 پرو را سال 2023 تهیه کردند، می‌توانند انتظار عمرباتری بیشتری در این مدل‌ها داشته باشند.

به صورت غیرمنتظره‌ای اپل تصمیم به افزایش عمرباتری آیفون 15 گرفت و این یعنی چرخه شارژ گوشی‌ها بدون افت کیفیت و عملکرد صورت خواهد گرفت. گویی آپدیت جدید  iOS 17.4 تغییراتی را در تنظیمات آیفون به وجود آورد و به اپل اجازه داد تغییری حاصل کند.

چنین خبری برای دارندگان آیفون 15 جذاب خواهد بود، بخصوص اینکه افراد همیشه به دنبال گوشی با طول عمر باتری بیشتر هستند. بروزرسان جدید به افراد اجازه خواهد داد تا مشاهده کنند باتری 80 درصد ظرفیت نخست خود را از 1000 چرخه شارژ حفظ خواهد کرد یا اینکه مانند حالت قبلی روی 500 چرخه شارژ باقی ماند.

این افزایش چرخه شارژ و عمرباتری برای تمامی خانواده آیفون 15 بوده و تنها شامل مدل خاصی نمی‌شود. بنابراین اگر دارای گوشی آیفون 15، 15 پلاس، 15 پرو و 15 پرو مکس هستید، می‌توانید این موارد را شاهد باشید.

این شرکت اعلام کرد چرخه شارژ و عمرباتری در مدل‌های قبلی آیفون همچنان 500 چرخه شارژ بوده و قرار نیست افزایش پیدا کند. اما ممکن است در آینده این کمپانی کوپرتینویی تصمیم دیگری گرفته و به ارتقا عمرباتری سایر آیفون‌ها بپردازد. 

در سپتامبر سال 2023 بود که اپل سری آیفون 15 را شاهد بودیم و معرفی شد. بنابراین کمی زمان خواهد برد تا تمامی کاربران این سری چنین مزیتی را بدست آورند. این شرکت در تلاش بوده تا بهبود نرم افزاری هم برای تلفن‌های هوشمند خود رقم زند.

شرکت سازنده در طول سالها با مشکلات باتری رو به رو بود و این امر واکنش منفی کاربران و کارشناسان را به دنبال داشت. این حرکت یک اقدام خوشحال کننده برای دارندگان آیفون 15 و سایر کاربران این برند خواهد بود که همیشه از مشکل باتری ناراضی بودند.

پیش بینی شده بزودی آیفون‌های دیگر هم چنین مزیتی پیدا کنند. در اخباری مرتبط سری آیفون 16 قرار است در سپتامبر 2024 رونمایی شود. این کمپانی در تلاش بوده نسل جدید را با ویژگی‌ها و مشخصات قابل توجهی همراه سازد.

اطلاعات بیشتری از این سری در دست نیست اما گفته شده طراحی آنها بهبود پیدا خواهد کرد و از پردازنده سری A18 این شرکت قدرت می‌گیرند. پیش بینی‌هایی درباره نسل بعدی وجود دارد و حتی گفته شده 5 مدل گوشی از سری آیفون 16 رونمایی می‌شود.

دقیقا مشخص نیست برنامه چیست و باید منتظر اخبار بیشتر و موثقی باقی ماند. انتظار داریم اپل برای سال 2024 سورپرایزی داشته باشد و محصولی خاص را تدارک بیند. با افزایش طول عمر باتری آیفون‌ 15، اپل قصد دارد نظر علاقمندان را جلب کند و موجب رضایت آنها شود. هر چند این برند یکی از محبوب‌ترین شرکت‌های تولیدکننده گوشی بوده که توانسته فروش بالایی را در کشورهای مختلف به ثبت برساند. باید منتظر ماند تا اطلاعاتی از سری آیفون 16 به صورت موثق کسب کنیم.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *