بزرگترین شکست‎های فناوری جهان در سال 2023

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
بزرگترین شکست‌های فناوری سال 2023

ما برای همیشه در فناوری بود‌ه‌ایم و صادقانه می‌توانیم بگوییم که امسال یکی از بزرگترین سال‌ها برای پیشرفت‌های فناوری بود. هوش مصنوعی مولد در کانون توجه قرار گرفت و ChatGPT به یک نام آشنا تبدیل شد. ما تقریبا هر روز از آن استفاده می‌کنیم.

اما امسال نیز سهم خود را از اشتبات و خطاها داشت. از یک «زیردریایی مفقود پر از میلیونرها» گرفته تا «گوشت‌های آزمایشگاهی»، بیایید به گذشته نگاه کنیم.

درام عمیق

هنگامی که زیردریایی تیتان OceanGate در ماه ژوئن ناپدید شد، همه دیوانه‌وار فیدهای خبری خود را برای به‌روزرسانی فعال کردند. تایتان شامل چهار مرد در مأموریتی بود که نگاهی اجمالی به تایتانیک بیاندازند، اما، مانند حود تایتانیک، داستان آنها با تراژدی به پایان رسید.

با وجود هشدارها در مورد ناتوانی کشتی در برابر فشار اقیانوس، OceanGate ادامه داد. چهار روز پس از قطع شدن تماس با زیرِ دریا، یک ربات در اعماق دریا بقایای آن را مشاهده کرد. داستان غم‌انگیزی که در همه جای دنیا ایجاد ناراحتی.

زیردریایی تیتان OceanGate

فرایند «خنک کردن»!

در مکزیک، یک شرکت مهندسی زمین به نام Make Sunsets تلاش کرد تا تغییرات آب و هوایی را مهار کند. آنها بالن هایی را پرتاب کردند که دی اکسید گوگرد بازتابنده را به آسمان پرتاب کردند تا سیاره را خنک کنند. کار نکرد و به هم ریخت.

خطای فاحش جنرال موتورز

خودروهای خودران تسلا تنها اشتباه عملکردهای خودکار امسال نبودند. جنرال موتورز بخش تاکسی‌های بدون راننده کروز خود را داشت. آنها این برنامه را در سانفرانسیسکو به‌صورت آزمایشی اجرا کردند، اما این یک آشفتگی واقعی بود.

وسایل نقلیه کروز مشکلات زیادی مانند کشیدن عابر پیاده به طول 20 فوت ایجاد کردند. جنرال موتورز این برنامه را ارائه کرد و 25 درصد از کارکنان خود را اخراج کرد. به همان شکل قبلی خود بازگشت.

جنرال موتورز بخش تاکسی‌های بدون راننده کروز

«گوشت» تولیدی در آزمایشگاه

Upside Foods مستقر در برکلی، کالیفرنیا، تلاش کرد تا گوشت تولید شده در آزمایشگاه را به سطح بالاتری برساند. این یک شکست بزرگ بود. این استارت آپ بیش از نیم میلیارد دلار جمع آوری کرد، اما همه آن دود شد و به هوا رفت.

Upside Foods گوشت تولید شده در آزمایشگاه 2023

Upside از نیروی کار، پلاستیک و انرژی زیادی استفاده کرد، اما شرکت به سختی گوشت تولید می‌کرد. به هر حال مطمئن نیستیم که اگر شما بودید آن را می‌خوردید یا خیر!

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *