،

همکاری بوش و مایکروسافت در زمینه هوش مصنوعی برای رانندگی ایمن تر

جهانداری
اشتراک‌گذاری در:
بوش و مایکروسافت همکاری را در زمینه استفاده هوش مصنوعی در بخش ایمنی و عملکرد خودرو شروع کردند.

شرکت مایکروسافت از زمانی که با OpenAI در زمینه هوش مصنوعی همکاری داشته، تمرکز بسیاری در این زمینه داشته است. به شکلی که سرمایه گذاری هنگفتی روی این کمپانی خالق ChatGPT انجام داده است.

اما به نظر رسیده همکاری مایکروسافت تنها با OpenAI نبوده و شرکت‌های دیگری هم در این بین قرار است با ردموندی‌ها شریک باشند.

براساس گزارش تازه منتشر شده، بوش و مایکروسافت همکاری را در زمینه استفاده هوش مصنوعی در بخش ایمنی و عملکرد خودرو شروع کردند.  این خبر را مایکروسافت در بیانیه‌ای اعلام کرده و قرار است هوش مصنوعی مولد، هوش مصنوعی باشد که می‌تواند داده‌های جدیدی مانند تصاویر یا متن را تولید کند.

چنین فناوری در بخش اتومبیل‌های خودران، درک و واکنش به موقعیت های جاده به کار گرفته شود. شرکت آلمانی بوش پتانسیل هوش مصنوعی مولد را بر صنعت خودرو بسیار تاثیرگذار و بزرگ پیش بینی کرده است.

کمپانی تصمیم دارد” بعد جدیدی از کاربردهای هوش مصنوعی در وسایل نقلیه” پیدا کنند. این خبر را مایکروسافت و بوش در بیانیه مطبوعاتی خود اعلام کردند. دو شرکت افزودند که هوش مصنوعی مولد این پتانسیل را به دنبال دارد که “به اندازه اختراع کامپیوتر برای صنعت خودروسازی متحول کننده باشد.”

ناگفته نماند این همکاری بین دو شرکت ردموندی و آلمانی در سه جهت برای عموم بشر مفید خواهد بود و آنها به شرح زیر هستند:

  • همکاری بین مایکروسافت
  • افزایش ایمنی جاده
  • بهبود تجربه رانندگی
  •  توسعه سریعتر خودروهای خودران

این اتفاق پس از این رخ داده  که اپل با صرف 10 میلیارد دلار از پروژه اتومبیلش منصرف شده است. 

شایان ذکر بوده نظرسنجی پیشین صورت گرفته نشان داد که اکثر افراد معتقدند هوش مصنوعی در زمینه افزایش ایمنی جاده نقش موثری ایفا خواهد کرد و حتی برای عابران پیاده و دوچرخه سواران مفید است. 

دو شرکت با همکاری خود گام بزرگی در صنعت خودرو برمی‌دارند و می‌توانند به موفقیت بزرگی دست پیدا کنند.  امید رفته دو شرکت در آینده نزدیک نتایج همکاری خود را روشن‌تر اعلام کنند. پیدا نیست دقیقا چه زمانی نتایج این همکاری آشکار خواهد شد.

اما به لطف هوش مصنوعی تحولی در بحث اتومبیل‌های خودران شاهد خواهیم که می‌تواند برای تولیدکنندگان خودرو اهمیت داشته باشد. مایکروسافت همانطور که گفته شد تلاش‌های بسیاری در زمینه هوش مصنوعی داشته تا بتواند پای خود را در این صنعت محکم سازد. صنعتی که در سال 2024 بسیار رونق گرفته و سال گذشته نیز شرکت‌های بسیاری روی آن تمرکز داشتند.

به هر حال باید منتظر ماند تا اخبار بیشتری دردسترس قرار گیرد و مشخص شود این کمپانی‌های بزرگ فناوری چه برنامه‌ای در سر می‌پرورانند.

پیش بینی شده بزودی اخبار این همکاری به گوش برسد. بوش هم فعالیت موثری در این زمینه برمی‌دارد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *