آیا خرید آیفون قدیمی عاقلانه است یا باید روی جدیدترین مدل سرمایه‌گذاری کرد؟

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
آیا آیفون دست دوم باید خرید یا خیر

موفق‌ترین محصول اپل، آیفون، نمونه بارز تکامل فناوری است، با طیف وسیعی از دستگاه‌های جدید در اندازه‌ها و گزینه‌های مختلف. بزرگترین مزیت آیفون نسبت به رقبای خود، طول عمر و ثبات است. ، و کیفیت. هر سه این عوامل به این معناست که شخصی که به‌دنبال خرید آیفون است می‌تواند با اطمینان مدلی از سال‌های گذشته را انتخاب کند و در نهایت مقدار قابل‌توجهی در پول پس‌انداز کند.

آیا خرید آیفون قدیمی عاقلانه است

اگر بین دوراهی بین برداشتن یک آیفون جدید و براق از قفسه یا برداشتن یک مدل قدیمی‌تر؛ چه نو باشد چه از طریق بازار دست دوم مواجه هستید، برخی موارد ممکن است شما را بیشتر به سمت یکی از این دو سوق دهد. انتخاب‌ها خواه به انبوهی از دوربین‌های جدید، طراحی بکر، یا یکی از سریع‌ترین تراشه‌های موبایل روی کره زمین جذب شده‌اید – یا اگر فقط به چیزی نیاز دارید که کار را با بودجه محدود انجام دهد، بیایید به موارد عملی انتخاب آیفون بعدی خود بپردازیم.

خرید گوشی مدل قدیمی تر آیفون


مقرون به‌صرفه بودن یکی از بزرگترین عوامل افزایش تقاضا برای بازار گوشی‌های هوشمند دست دوم است. با توجه به اینکه گوشی‌های عجیب و غریب در طول سال‌ها چقدر گران‌قیمت شده‌اند، اغلب می‌توان مدلی از یک یا دو سال پیش با قیمت بسیار ارزان‌تری پیدا کرد. آیفون‌ها همچنین به لطف فلسفه اپل «اگر خراب نیست، آن را تعمیر نکن» به‌روزرسانی‌های کوچک‌تر و افزایشی شهرت دارند که به نفع کسانی است که به مدل‌های قدیمی‌تر نگاه می‌کنند، زیرا بسیاری از ویژگی‌ها را از دست نمی‌دهند.

سابقه شگفت‌آور خوب اپل به این معنی است که حتی یک آیفون قدیمی برای سال‌ها پشتیبانی خواهد شد. در زمینه، آیفون X منتشر شده در سال 2017 آخرین به‌روز رسانی iOS خود را در سال 2022 دریافت کرد و 5 سال پشتیبانی نرم افزاری فراوان است. بنابراین، خرید یک مدل قدیمی‌تر مقرون به صرفه خواهد بود.

کار با یک تلفن دست دوم نگرانی‌های آشکاری دارد. برای شروع، به احتمال زیاد به تعویض باتری نیاز خواهید داشت که به هزینه می‌افزاید. کیفیت و عملکرد دوربین دو عامل مهمی هستند که به‌نظر می‌رسد در زمان آیفون‌ها، جایگاه خود را در برابر زمان حفظ کنند.

پیشرفته اما پرهزینه

آیا آیفون دست دوم بخریم؟


اپل دوست دارد ویژگی‌های انحصاری را روی نسخه‌های جدید قفل کند، و اگر به جدیدترین ویژگی‌ها اهمیت می‌دهید، هنگام انتخاب آیفون برای خرید، جای وارسی زیادی وجود ندارد. برخی از فاکتورها، از جمله نمایشگر بهتر، باتری بزرگ‌تر و اپتیک‌های بهبود یافته، برای سری گران‌تر آیفون‌های Pro محفوظ است و به‌راحتی می‌توان با انتخاب مدل معمولی آیفون، در عین لذت بردن از بیشتر آیفون‌های جدید، مقدار قابل‌توجهی امکانات، در هزینه خود صرفه‌جویی کرد.

آیفون‌ها به ندرت جهش‌های سخت‌افزاری قابل توجهی را در طول سال به‌همراه می‌آورند، بیشتر ویژگی‌های جدید بخشی از نسخه جدید iOS است که گاهی اوقات به مدل‌های قدیمی‌تر راه پیدا می‌کند.

در نتیجه باید متوجه این موضوع شده باشید که خریدت آیفون دست دوم در ذات خود کار موجه و مقرون به‌صرفه‌ای است. با این حال در کشور ما، با توجه به اینکه دوسال است هیچکدام از محصولات آیفون به بازار راه پیدا نکرده‌اند (آیفون 14 و 15) کمی بلاتکلیفی و عدم تصمیم‌گیری درست در بین افراد ممکن است آن‌ها را دچار دوگانگی کند اما در حالت عادی و شرایط معمولی، خرید آیفون دست دوم هیچ مانع منطقی ندارد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *