،

سیا روی «ChatGPT» برای جاسوسان کار می‌کند

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
سیا Chatgpt

سیا در حال توسعه یک ابزار هوش مصنوعی شبیه به ChatGPT است تا به آن‌ها کمک کند تا حجم وسیعی از اطلاعات عمومی را برای سرنخ بررسی کنند.
بلومبرگ گزارش می‌دهد که مقامات فاش کرده‌اند که آژانس اطلاعات مرکزی قصد دارد ویژگی مشابه ChatGPT OpenAI را راه‌اندازی کند تا از هوش مصنوعی استفاده کند تا تحلیلگران دسترسی بهتری به‌هوش منبع باز داشته باشند. این برنامه با استفاده از داده‌های در دسترس عموم آموزش داده می‌شود و منابعی را همراه با پاسخ‌های آن‌ها ارائه می‌کند و به عوامل کمک می‌کند تا اعتبار اطلاعات ارائه‌شده را تأیید کنند.

رندی نیکسون، مدیر بخش، در مصاحبه با بلومبرگ گفت: «ما از روزنامه‌ها و رادیو و تلویزیون، ابزار کابلی، به اینترنت اولیه و به داده‌های بزرگ تبدیل شده‌ایم، و این روند همچنان ادامه دارد». «ما باید سوزن را در انبار کاه پیدا کنیم».
بخش سازمانی منبع باز CIA در حال کار بر روی ابزار هوش مصنوعی است، و این یک ربات چت خواهد بود، زیرا نیکسون معتقد است که توزیع سریع‌تر ابزار منطقی است. ابزار هوش مصنوعی در آینده نزدیک در اختیار سازمان‌های اطلاعاتی قرار خواهد گرفت.

نظر نیکسون درباره کاربری هوش مصنوعی در CIA

نیکسون می‌گوید که عوامل می‌توانند از این ابزار برای جستجوی اطلاعات در سراسر دریای داده‌های عمومی استفاده کنند و سپس سؤالات بعدی را بپرسند، که فقط بدون هیچ محدودیتی به‌جز هزینه، به مجموعه اطلاعات اضافه می‌شود.
نیکسون گفت: «مقیاس میزان جمع‌آوری و آنچه جمع‌آوری می‌کنیم در بیش از 80 سال گذشته به‌طور نجومی افزایش یافته است، به‌طوری که این امر می‌تواند برای مصرف‌کنندگان ما دلهره‌آور و گاهی غیرقابل استفاده باشد». او ابزار را به تصویر می‌کشد و سناریویی را امکان‌پذیر می‌کند که «ماشین‌ها اطلاعات درست را به سمت شما هُل می‌دهند، سناریویی که دستگاه می‌تواند به‌طور خودکار موارد را خلاصه کند، چیزها را با هم گروه‌بندی کند».
ابزار هوش مصنوعی در جامعه 18 سازمان اطلاعاتی ایالات متحده، که شامل سیا، آژانس امنیت ملی، دفتر تحقیقات فدرال و چندین سازمان نظامی است، قابل دسترسی خواهد بود. با این حال، سیاست‌گذاران و مردم به این ابزار دسترسی نخواهند داشت.
این آژانس هنوز مدلی را که به عنوان پایه ابزار جدید خود استفاده خواهد کرد، فاش نکرده است. به‌علاوه، چگونگی برنامه‌ریزی برای محافظت از اطلاعات در برابر دسترسی به اینترنت عمومی را روشن نکرده است، چالشی که بسیاری از سازمان‌های بزرگ هنوز با آن مواجه هستند و تلاش می‌کنند از طریق اجرای حفاظ‌ها آن را کاهش دهند. نیکسون گفت که آژانس به شدت به قوانین حریم خصوصی ایالات متحده پایبند است.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *