شکایت 33 ایالت آمریکا از اینستاگرام

حمیدزاده
اشتراک‌گذاری در:
شکایت 33 ایالت آمریکا از اینستاگرام

دادستان‌های کل ۳۳ ایالت آمریکا از جمله کالیفرنیا و نیویورک، از شرکت متاپلتفرمز و واحد اینستاگرام آن شکایت و آن‌ها را متهم کرده‌اند با اعتیادآورکردن پلتفرم‌هایشان به بحران سلامت روان کاربران جوان دامن زده‌اند.

در این شکایت که در دادگاه اوکلند واقع در ایالت کالیفرنیا ثبت شده‌است، اعلام شد که متا قدرت و فناوری‌های بی‌سابقه را برای تهییج، تشویق و در نهایت به تله انداختن جوانان و نوجوانان به کار گرفته‌است و انگیزه این شرکت نیز دستیابی به سود بوده‌‌است.

کودکان از مدت‌ها قبل یک گروه مشتری جذاب برای کسب وکارها به شمار می‌روند و شرکت‌ها امیدوارند آن‌ها را در سنی که بسیار تاثیرپذیر هستند، به مشتریان خود تبدیل کنند. به این ترتیب وفاداری آنها به برند و شرکت تثبیت می‌شود. همچنین مشتریان جوان وسیله‌ای برای متا هستند تا حضور آگهی‌دهندگانی را در پلتفرم تضمین کنند که همزمان با بزرگ شدن، به خرید محصولات این شرکت‌ها ادامه می‌دهند.

ایالت‌های آمریکا در ادامه این شکایت مدعی شدند که تحقیقات نشان داده‌است که استفاده از پلتفرم‌های اجتماعی متا با افسردگی، اضطراب، بی‌خوابی، اختلال در تحصیل و زندگی روزمره و بسیاری از پیامدهای منفی مرتبط است.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *