،

نقطه پایان برای تصاویر واقعی

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
از بین رفتن عکس های واقعی با فیلترهای هوش مصنوعی

سامسونگ در حالی‌که از ویژگی جدید عکس هوش مصنوعی ویرایش ژنراتیو گلکسی اس 24 دفاع می‌کند، می‌گوید «تصویر واقعی وجود ندارد، نقطه پایان».

در رویداد Unpacked امسال، سامسونگ از جدیدترین قابلیت ویرایش دوربین مبتنی بر هوش مصنوعی خود که برای اولین‌بار در سری گلکسی اس 24 آتی ارائه خواهد شد، رونمایی کرد. ویژگی Generative Edit به کاربران این امکان را می‌دهد که به‌طور مصنوعی قسمت‌هایی از تصاویر را ویرایش، بازسازی و بازآفرینی کنند، با هدف دستیابی به کمال عکاسی یکپارچه در برنامه دوربین اصلی تلفن هوشمند. با این حال، این اعلامیه نگرانی‌ها را در مورد صحت و اخلاقیات عکاسی دستکاری شده با هوش مصنوعی برانگیخته است.

ویرایش تصاویر با همش مصنوعی سامسونگ گلکسی اس

در حالی‌که ویرایش تصویر مفهوم جدیدی نیست، پیاده‌سازی سامسونگ از طریق هوش مصنوعی مولد به‌دلیل قابلیت‌های ویرایش پیچیده و ماهیت یکپارچه آن در تجربه گوشی‌های هوشمند، باعث افزایش اعتراض‌ها می‌شود. واقع‌گرایی ظاهری این ویرایش‌های ایجاد شده توسط هوش مصنوعی، برخی از منتقدان را نگران می‌کند.

پاتریک چومت، مدیر ارشد اجرایی سامسونگ در مصاحبه‌ای با TechRadar، پاتریک چومت، مدیر ارشد اجرایی سامسونگ، به این نگرانی‌ها اشاره کرد و مدعی شد که تصور یک عکس واقعی در عصر مدرن توهم‌آمیز است: «سال گذشته یک ویدیوی بسیار زیبا توسط مارکز براونلی در تصویر ماه وجود داشت. . همه می‌گفتند: “جعلی است؟” «آیا واقعاًجعلی نیست؟» بحثی در مورد اینکه چه چیزی یک تصویر واقعی را تشکیل می‌دهد وجود داشت. و در واقع چیزی به نام تصویر واقعی وجود ندارد. به محض اینکه سنسورهایی برای گرفتن چیزی دارید، [آنچه را که می‌بینید] بازتولید می‌کنید، و این هیچ معنایی ندارد. هیچ تصویر واقعی وجود ندارد. می‌توانید با گفتن «من آن عکس را گرفتم» یک تصویر واقعی را تعریف کنید، اما اگر از هوش مصنوعی برای بهینه‌سازی زوم، فوکوس خودکار و صحنه استفاده کرده‌اید، آیا این تصویر واقعی است؟ یا همه‌ اش فیلتر است؟”

او در پایان گفت: «تصویر واقعی وجود ندارد، نقطه پایان».

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *