دانلود خودکار پادکست‌ها از یوتیوب موزیک

بهار قربانپور
اشتراک‌گذاری در:
دانلود پادکست از یوتیوب موزیک

یوتیوب موزیک، قابلیت دانلود خودکار پادکست ها را اضافه کرد.

پس از آن‌که گوگل اعلام کرد اپلیکیشن گوگل پادکست با آغاز سال جدید میلادی از دسترس خارج می‌شود یوتیوب قابلیتی را ارائه می‌دهدکه علاقه‌مندان موسیقی و پادکست، بدون نگرانی هم‌چنان بتوانند موسیقی‌ها یا پادکست‌های مورد علاقۀ خود را در بستر اینترنت بارگذاری و یا دانلود کنند.

چگونه از این قابلیت  استفاده کنیم؟

سایت رسمی TechCrunch در این خصوص نوشت: «برای آن‌که بتوانید از این قابلیت بهره ببرید کافی‌است تا به روش زیر عمل کنید:

برای فعال‌سازی، به صفحۀ برنامه مراجعه کرده، روی آیکون چرخشی تنظیمات جدید  Save to Library  ضربه بزنید؛

  1. گزینۀ  “Turn on auto-downloads” فعال می‌شود که به‌طور خودکار، آخرین موزیک‌ویدیو یا پادکست داخل یوتیوب را روی دستگاه شما دانلود می‌کند تا بتوانید در حالت آفلاین آن را بشنوید.

این سایت در ادامۀ مطلب نوشت: «ممکن است فایل‌ها پس از دسترسی یا دانلودشدن یک قسمت جدید یا پس از افزایش زمان مشخص، مانند یک روز کامل، حذف شوند. هرچند یوتیوب تاکنون راجع‌به این موضوع، حرفی به میان نیاورده است.»

تفاوت دانلود پادکست از یوتیوب و گوگل پادکست

تفاوت دانلود پادکست از گوگل پادکست و یوتیوب
  1. گوگل پادکست تنظیمات “Remove completed episodes” دارد که به کاربر امکان می‌دهد بازۀ زمانی مشخص برای حذف فایل‌ها را تعیین کند مثلاً« 24 ساعت، 7 روز، 30 روز و حتی 90 روز» هم‌چنین آیکونی به‌نام کنترل “حذف قسمت‌های ناتمام” را نیز ارائه می‌دهد.

اما این زمان‌بندی هنوز در یوتیوب موزیک، تعریف نشده است.

2. گوگل پادکست، صفحه‌ای اختصاصی برای دانلود خودکار دارد تا کاربر بتواند به‌سرعت دانلودها را روشن/خاموش کند.

این قابلیت در YouTube Music، معادل تقریبی Library tab > Podcasts filter > Downloaded  است که به‌کمک منوهای جانبی هر برنامه، می‌توانید مدیریت دانلودها را انجام دهید.

ویژگی بسیار کارآمدی که تعداد زیادی از کاربران، منتظر آن هستند قابلیت اشتراک از طریق RSS است؛ زیرا این قابلیت باعث تبدیل یوتیوب موزیک به یک پخش‌کننده پادکست ساده و بدون نیاز به ساخت و بارگذاری نسخه‌های ویدئویی می‌شود.

البته یوتیوب اعلام نکرده که چه زمانی قابلیت دانلود پادکست‌ها را ارائه خواهد کرد اما کاربران امیدوارند که این کار، پیش از غیرفعال‌شدن گوگل پادکست رخ دهد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین‌های فناوری