پاسخ ایلان ماسک به اتهامات مربوط به دخالت استارلینک در جنگ اوکراین و روسیه

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
ایلان ماسک-استارلینک-جنگ-اوکراین

ایلان ماسک خود را در مرکز یک درگیری ژئوپلیتیکی بین اوکراین و روسیه یافته است که در سال 2022 آغاز شد. گزارش های مختلف بر اساس زندگی‌نامه ایلان ماسک که توسط والتر ایزاکسون نوشته شده است، مجموعه‌ای از رویدادها را روایت می‌کند که در آن ماسک ارتباط با نیروهای اوکراینی را بر سر جنگ انکار کرد. شبه جزیره کریمه. والتر ایزاکسون با توضیحاتی در مورد این رویدادها آمده است.

او در پست خود تصریح کرد که اوکراینی‌ها تصور می‌کردند که پوشش Starlink حتی در کریمه نیز فعال است. با این حال، این مورد نبود. گزارش‌های ارائه شده در چند روز گذشته حاکی از آن است که ماسک عمداً اتصال را در آن منطقه غیرفعال کرده است. ایزاکسون این ادعاها را رد می‌کند که می‌گوید از ماسک خواسته شده بود پوشش کریمه را گسترش دهد، اما او برای جلوگیری از یک جنگ بزرگ آن را رد کرد.

ایزاکسون گفت: «برای روشن شدن موضوع استارلینک: اوکراینی‌ها فکر می‌کردند پوشش تا کریمه فعال بود، اما اینطور نبود. آن‌ها از ماسک خواستند تا آن‌را برای حمله فرعی هواپیماهای بدون سرنشین خود به ناوگان روسیه فعال کند. ماسک آن را فعال نکرد، زیرا او احتمالاً به درستی فکر می‌کرد که باعث یک جنگ بزرگ می‌شود.

ایلان ماسک به توئیت آیزاکسون با قدردانی از شفاف‌سازی پاسخ داد. او گفت: «بسیار متشکرم، والتر. اگر من از اقدام به درخواست اوکراین در مقابل تغییر عمدی در Starlink برای خنثی کردن اوکراین امتناع کنم، مسئولیت من به‌طور معنی‌داری متفاوت خواهد شد»

او در ادامه توضیح داد که آنچه مقامات اوکراینی خواستار آن شدند برخلاف سیاست‌های استارلینک بود. او گفت: «من یا کسی در اسپیس ایکس در هیچ نقطه‌ای قول پوشش کریمه را نداده‌ایم. علاوه بر این، شرایط خدمات ما به وضوح Starlink را برای اقدامات نظامی تهاجمی منع می‌کند، زیرا ما یک سیستم غیرنظامی هستیم، بنابراین آن‌ها دوباره درخواست چیزی را داشتند که صراحتاً ممنوع بود.

او همچنین تفاوت بین Starlink و Starshield را که توسط SpaceX برای دولت ایالات متحده ساخته شده است، برجسته کرد. او گفت: «اسپیس ایکس در حال ساخت استارشیلد برای دولت ایالات متحده است که شبیه استارلینک است، اما بسیار کوچک‌تر است، زیرا مجبور نیست میلیون‌ها کاربر را مدیریت کند. این سیستم تحت مالکیت و کنترل دولت آمریکا خواهد بود.»

«من یا کسی در اسپیس ایکس در هیچ نقطه‌ای قول پوشش کریمه را ندادیم».

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *