، ،

اظهارات کوبنده ایلان ماسک درباره سرقت اطلاعات کاربران توسط واتس‌اپ

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
ایلان ماسک واتساپ را به درز اطلاعات کاربران متهم کرد

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و X ، واتس‌اپ متعلق به متا را هدف قرار داده است و گفته است که پلتفرم متعلق به متا هر شب از داده‌های کاربران خروجی می‌گیرد. اخباری در این باره منتشر می‌شود که ایلان ماسک در بیانیه‌ای گفته است که «واتس‌اپ داده‌های کاربر شما را هر شب مصادره می‌کند».

هنگامی که یک کاربر X پست کرد که واتس‌اپ هر شب داده‌های کاربر را ضبط می‌کند، که «تحلیل می‌شود و برای تبلیغات هدفمند استفاده می‌شود و کاربران را به محصول تبدیل می‌کند نه مشتری”. ایلان ماسک در پاسخ به این توییت گفت که واتس‌اپ می‌تواند اطلاعات کاربران را هر شب از بین ببرد. وی همچنین افزود: «بعضی افراد هنوز فکر می‌کنند که واتس‌اپ امن است.»

ایلان ماسک در مورد واتس‌اپ چه می‌گوید؟

جان کارمک به ایلان ماسک پاسخ داد: «من فرض می‌کنم الگوهای استفاده و ابرداده‌های مسیریابی جمع‌آوری شده‌اند، و اگر رباتی شما را به یک مکالمه دعوت کند، واضح است که آن را باز می‌کنید، اما من هنوز در این تصور هستم که محتوای پیام به‌طور پیش‌فرض ایمن است».

به نظر می‌رسد که مالک X هنوز در حال جنگ با مالک پلتفرم متا مارک زاکربرگ است. پیش از این نیز او با این ادعا که متا در گرفتن اعتبار برای تبلیغ‌کنندگانی که کمپین‌هایی را بر روی پلتفرم آن اجرا می‌کنند بسیار حریص است به او حمله کرده بود.

و درگیری‌هایی که ادامه دارد

طبق آنچه مشخص است، ماسک گفته بود که «واتس‌اپ هر شب اطلاعات کاربر شما را به بیرون درز می‌دهد. برخی هنوز فکر می‌کنند که امن است.» با این حال، اکنون ویل کاتکارت، رئیس واتس‌اپ، از ماسک به دلیل ادعاهای نادرست انتقاد کرده است.

اخبار مرتبط: واتس‌اپ هر شب از داده‌های کاربران خود خروجی می‌گیرد

کاتکارت در واکنش به اظهارات خود در توییتر نوشت: «بسیاری قبلاً این را گفته‌اند، اما ارزش تکرار دارد: این درست نیست.» او همچنین توضیح داد که پیام‌های WhatsApp رمزگذاری شده‌اند و هیچ چیزی به پلتفرم پیام‌رسانی فوری صادر نمی‌شود.

علاوه بر این، “ما امنیت را جدی می‌گیریم و به‌همین دلیل است که پیام‌های شما را رمزگذاری سرتاسری می‌کنیم. آنها هر شب برای ما ارسال نمی‌شوند یا به بیرون درز نمی‌کنند.” Cathcart همچنین به کاربران توصیه کرد که اگر نمی‌خواهند نسخه پشتیبان تهیه کنند، گزینه‌های دیگری نیز دارند. Cathcart در پایان گفت: “اگر می‌خواهید از پیام‌های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید، می‌توانید از ارائه دهنده ابر خود استفاده کنید و حتی می‌توانید از رمزگذاری انتها به انتها (end-to-end) برای آن نیز استفاده کنید.”

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *