اضطراب آمریکایی‌‌ها از پیشرفت شتاب‌ناک هوش مصنوعی

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
ترس از ظهور هوش مصنوعی - لاگ مدیا

هوش مصنوعی به آرامی شاخه‌های خود را در صنعت فناوری و حتی سایر بخش‌ها گسترش می‌دهد. به نظر می‌رسد که این به عنوان عاملی برای اضطراب در میان آمریکایی‌ها ظاهر شده است. بر اساس مطالعه انجام شده توسط مرکز تحقیقات پیو، تعداد فزاینده‌ای از آمریکایی‌ها نسبت به نقش هوش مصنوعی در زندگی روزمره ابراز نگرانی می‌کنند. تنها مناطق خاصی وجود دارد که مردم تاثیر هوش مصنوعی را بیشتر مثبت می‌دانند تا منفی.

نظرسنجی چگونه انجام شد؟

مرکز تحقیقاتی پیو این مطالعه را برای درک نگرش در مورد هوش مصنوعی و کاربردهای آن انجام داد. مرکز تحقیقات پیو گفت: «برای این تجزیه و تحلیل، ما از 31 جولای تا 6 اوت 2023، 11201 بزرگسال آمریکایی را مورد بررسی قرار دادیم.»

بر اساس این مطالعه، 52 درصد از آمریکایی‌ها می‌گویند که بیشتر نگران افزایش استفاده از هوش مصنوعی هستند تا هیجان‌زده. حدود 10٪ هیجان زده و کمتر نگران هستند در حالی که 36٪ هم هیجان‌زده و هم نگران هستند. این مطالعه خاطرنشان کرد: «سهم آمریکایی‌هایی که بیشتر نگران هوش مصنوعی در زندگی روزمره هستند، از دسامبر 2022، زمانی که 38 درصد این دیدگاه را بیان کردند، 14 درصد افزایش یافته است».

با محبوبیت بیشتر هوش مصنوعی، آگاهی عمومی در حال افزایش است. از هر ده بزرگسال، 9 نفر در مورد هوش مصنوعی زیاد شنیده‌اند (33%) یا کمی (56%). طبق این مطالعه، سهم افرادی که در مورد هوش مصنوعی زیاد شنیده‌اند، از دسامبر 2022 7 امتیاز افزایش یافته است.
این مطالعه همچنین خاطرنشان کرد که مناطقی وجود دارد که نظرات درمورد استفاده از هوش مصنوعی بیشتر مثبت است تا منفی. 49 درصد از آمریکایی‌هایی که در این نظرسنجی شرکت کردند، می‌گویند هوش مصنوعی زمانی که مردم می‌خواهند محصولات و خدماتی را که به آن‌ها علاقه دارند به صورت آنلاین پیدا کنند، بیشتر از ضرر کمک می‌کند. از سوی دیگر، 15٪ می‌گویند که بیشتر زمانی که برای این منظور استفاده می‌شود وحشتناک است، و 35٪ مطمئن نیستند. بر اساس این مطالعه، «سایر کاربردهای هوش مصنوعی که در آن نظرات بیشتر مثبت است تا منفی، شامل کمک به شرکت‌ها در ساخت خودروها و کامیون‌های ایمن و کمک به مردم برای مراقبت از سلامتی خود است».

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *