،

رئیس پیشین محصولات مایکروسافت؛ رئیس فعلی واحد کسب‌وکار آمازون

بهار قربانپور
اشتراک‌گذاری در:

پانوس پانای، در سِمَت مدیر محصول آمازون وارد عمل خواهد شد.

آمازون طی خبری نوشت که پانای که بیش از ۱۹ سال با مایکروسافت بوده و ساخت خط تولید کامپیوترهای سرفیس را برعهده داشته، در ماه اکتبر نقش جدید را برعهده خواهد گرفت.

او جایگزین دیو لیمپ، کهنه کار آمازون خواهد شد که اعلام کرد قصد دارد اواخر امسال از سمت خود کناره‌گیری کند و به دیگر مدیران قدیمی این بخش بپیوندد که سال گذشته این شرکت را ترک کردند.

اگرچه امپراطوری بزرگ آمازون نسبتا برای پانای کوچک به نظر می‌رسد اما این جایگاه، به صورت نمادین به عنوان یک پایگاه تست گجت و چهره عمومی الکسا از طریق دستگاه‌های دستیار صوتی مهم است.

پس از آن‌که واحد نوآوری و بازاریابی آمازون اعلام کرد براساس آمار و ارقام، کسب‌وکار و خدمات این شرکت سودآور نیست و رو به افول گذاشته است مدیران آمازون به فکر افتادند تا با تغییر در بدنۀ بازاریابی و نوآوری، با این رکود مبارزه کنند.

البته پیش‌تر از این‌ها، برخی از کارکنان واحد سخت‌افزاری طی مصاحبه‌ای با خبرنگار رویترز گفته بودند که شرایط کاری آنان در آمازون چندان رضایت‌بخش نیست و به‌همین دلیل آنان روحیۀ کار و شادابی خود را از دست داده‌اند. هرچند مدیران آمازون در پاسخ به این ادعا اعلام کردند که بعید به‌نظر می‌رسد رکود آمازون به این خاطر باشد بلکه هرچه هست در نحوۀ مدیریت و نبود حرف تازه در دنیای ارتباطات است.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *