،

موضوع ممنوعیت Fortnite برای کاربران آیفون در این کشورها

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
محدودیت‌های Fortnite در اتحادیه اروپا

اپیک گیمز اعلام کرده است که فورتنایت به آیفون‌های اتحادیه اروپا بازمی‌گردد و این خبر را از طریق یک اعلامیه رسمی در X منتشر کرده است. این به‌دنبال پیروی اپل از DMA اتحادیه اروپا است.

برای کسانی که با Fortnite آشنا هستند، این بازی در سال 2020 به‌دلیل عدم توافق در پرداخت بین اپیک و اپل، با ممنوعیت فروشگاه App Apple مواجه شد. در نتیجه، Epic Games از داشتن عنوان محبوب ورزش‌های الکترونیکی در iOS منع شد. با این حال، انتظار می‌رود این بازی به‌ویژه برای کاربران ساکن در کشورهای اتحادیه اروپا دوباره به iOS بازگردد.

این پیشرفت ناشی از پایبندی اپل به قوانین بازار دیجیتال (DMA) مورد نیاز اتحادیه اروپا است. در نتیجه، از ماه مارس سال جاری با iOS 17.4، کاربران آیفون در کشورهای اتحادیه اروپا به‌زودی گزینه‌ای برای دسترسی به فروشگاه‌های برنامه جایگزین خواهند داشت، نه اینکه برای دانلود برنامه‌ها و بازی‌ها تنها به اپ استور اعتماد کنند.

سال گذشته، اپیک گیمز برنده دعوی حقوقی علیه گوگل شد که در آن اپیک اعلام کرده بود که گوگل انحصار غیرقانونی فروشگاه اپلیکیشن خود را دارد. دادگاه متوجه شد که گوگل در واقع یک انحصار با فروشگاه Play و سرویس صورتحساب Google Play خود ایجاد کرده است. هیئت منصفه همچنین دریافت که از انحصار ضد رقابتی گوگل برای آسیب رساندن به Epic استفاده شده است. با این حال، Epic با وجود یک سری کمپین‌های آنلاین، از جمله کمپین محبوب “Free Fortnite” برای جلب حمایت بیشتر، در پرونده مشابهی که علیه اپل بود شکست خورد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *