ترکیب سنت با فناوری: روندهای برتر آینده که فضاهای هنری سنتی را شکل می‌دهند

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
ترکیب سنت با تکنولوژی در هنر چگونه خواهد بود

چه روندهایی برای آینده فضای هنر سنتی وجود دارد؟ در 10، 20، 30 سال آینده چه اتفاقی برای گالری‌های فیزیکی یا موجود در سایت‌ها خواهد افتاد؟ آیا فناوری‌های IoT و AR/VR ابزار نهایی برای پر کردن شکاف بین هنر فیزیکی و فضای دیجیتال هستند؟

در قلب منطقه مالی پر جنب و جوش دبی، DIFC، مونادا آرت، گالری، چراغی از برتری هنری در میان آسمان خراش‌های سر به فلک کشیده و انرژی شهر شلوغ روشن است. این اتحاد استراتژیک با Monada Art بر تعهد ما به تعامل با ملیله‌های فرهنگی غنی دبی تأکید می‌کند، شهری که به‌عنوان یک پیوند جهانی برای هنر و فرهنگ ظاهر شده است.

فضاهای هنری آینده: آنلاین یا در محل؟

به‌طور کلی، دیدگاه‌های پروژه‌های دیجیتال از این نظر مشابه است که فضای آینده که در آن هنر با فناوری مدرن ملاقات می‌کند، تنها در قلمرو دیجیتال قرار دارد. و این به اندازه کافی معقول است زیرا در حال حاضر موزه‌های آنلاین و پروژه‌های هنری از این نوع وجود دارد.

به عنوان مثال، هنر و فرهنگ توسط Google. این یک پلتفرم آنلاین است که دسترسی به میلیون‌ها تصویر و ویدیو با وضوح بالا از آثار هنری و مصنوعات فرهنگی موزه‌ها و مؤسسات فرهنگی شریک در سراسر جهان را فراهم می‌کند. کاربران می‌توانند نمایشگاه‌های مجازی را کاوش کنند، روی آثار هنری زوم کنند تا جزئیات پیچیده را ببینند و در تجربیات تعاملی شرکت کنند.

همچنین اکثر موزه‌های درجه یک جهان مانند موزه هنرهای مدرن، موزه ون گوگ، موزه لوور و غیره شروع به آپلود آثار هنری در وب سایت خود و ارائه تورهای مجازی به بازدیدکنندگان خود کردند.

در حالی که این گامی اساسی در جهت دسترسی آسان و لذت بخش به هنر برای همه است، اما هنوز چند سوال ایجاد می‌کند: آیا تجربه دیجیتال جایگزین تعاملات واقعی با اشیاء هنری می‌شود و چگونه می‌توان یک شی را به‌عنوان یک اثر هنری آنلاین تأیید کرد؟

موزه هنرهای مدرن

با این حال این روی دیگر سکه است. موزه‌های مدرن در حال تغییر هستند تا نیازهای مخاطبان خود را برآورده کنند و با اجرای تعداد زیادی از فناوری‌های واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و اینترنت اشیا به فضاهای فناوری تبدیل می‌شوند. به‌عنوان مثال، موزه آینده در دبی. مکانی که هنر با فناوری قوی روبرو می‌شود. موزه آینده آخرین پیشرفت‌ها در فناوری‌های نوظهور از جمله واقعیت مجازی (VR)، واقعیت افزوده (AR) و روباتیک را به نمایش می‌گذارد. این فناوری‌ها برای ایجاد تجربیات همه‌جانبه، شبیه‌سازی سناریوهای آینده و معرفی بازدیدکنندگان با امکانات این فناوری‌های متحول کننده استفاده می‌شوند.

با گذشت زمان، بازدید از گالری‌های هنری بیشتر شبیه به یک سرگرمی روزمره می‌شود تا فرآیندی متفکرانه برای تجربه هنر. گالری‌های سنتی به جاذبه‌های گردشگری معمولی تبدیل می‌شوند. دلیل این امر در پاسخ به سوالات زیر نهفته است. آیا تهیه یک اثر هنری از یک گالری سنتی آسان است؟ آیا آنها برای اکثر مردم مقرون به‌صرفه هستند؟ متاسفانه پاسخ‌ها منفی است.

چشم‌انداز آینده فضای هنری

با مقایسه هر دو نوع فضاهای هنری موجود، به جرات می‌توان گفت که فضای هنری آینده ترکیبی، از بهترین ویژگی‌های هر گزینه است و خطوط بین گالری هنری سنتی و دنیای مجازی را محو می‌کند.

هنگام ایجاد یک فضای هنری منحصر به‌فرد، بسیار مهم است که تجربه‌ای فراگیر، تعاملی و شخصی را در نظر بگیرید که نیازها و ترجیحات متنوع علاقه‌مندان به هنر را برآورده می‌کند. به‌عنوان مثال، تجربه همه‌جانبه را می‌توان با پیاده‌سازی فناوری‌های AR/VR به دست آورد. واقعیت مجازی می‌تواند به بازدیدکنندگان اجازه دهد تا در نمایشگاه‌های مجازی شرکت کنند، جایی که می‌توانند آثار هنری را مشاهده کنند و با آنها به روش‌هایی که در دنیای فیزیکی غیرممکن است تعامل کنند. AR، به نوبه خود، می‌تواند اطلاعات مفیدی در مورد اشیاء هنری در طول مسیر ارائه دهد.

در نهایت، دارایی‌های فیزیکی به‌اندازه دارایی‌های دیجیتال مهم هستند. پذیرش فزاینده فناوری توسط گالری‌های هنری در ظهور نشانه‌سازی هنر در پل زدن هنر کلاسیک با عصر دیجیتال مشهود است.

چشم‌انداز آینده فضای هنری

با مقایسه هر دو نوع فضاهای هنری موجود، به جرات می‌توان گفت که فضای هنری آینده ترکیبی از بهترین ویژگی‌های هر گزینه است. نقطه تلاقی بین گالری‌های هنری سنتی و دنیای مجازی.

به‌طور خلاصه، ما چشم اندازی را برای فضای هنری آینده پیشنهاد می‌‍کنیم که موانع جغرافیایی را از بین می‌برد، مالکیت چیزهای کوچک را تسهیل می‌کند و احراز هویت شفاف را تضمین می‌کند. هدف این رویکرد نوآورانه دموکراتیک کردن هنر و قابل دسترس کردن آن برای مخاطبان جهانی است.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *