معرفی وبسایت های بررسی بازی

اوغر
اشتراک‌گذاری در:
معرفی وبسایت های بررسی بازی

هر سال صدها بازی ویدیویی منتشر می‌شوند و زمان کافی برای تمام کردن همه آن‌ها وجود ندارد. چگونه باید بدانید که کدام بازی‌ها ارزش وقت شما را دارند؟ وبسایت های بررسی بازی و اخبار بازی‌های ویدیویی راه خوبی برای اطلاع از اتفاقات دنیای بازی هستند و اینکه آیا آخرین نسخه‌های منتشر شده ارزش خرید دارند یا خیر.

ما بهترین سایت‌های بررسی بازی‌ها و سایت‌های خبری بازی‌های ویدیویی را در اینترنت برای کمک به این موضوع انتخاب کرده‌ایم. چه بخواهید قبل از خرید یک بازی کیفیت آن را بررسی کنید یا فقط بخواهید آخرین عناوین بازی را مرور کنید، یکی از این وب‌سایت‌های بازی عالی به‌خوبی به شما خدمت خواهد کرد.

نکته‌ای در مورد وبسایت های بررسی بازی اصلی

روزنامه‌نگاری بازی‌های ویدیویی در دهه گذشته مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته است. ما در اینجا به جزئیات نمی‌پردازیم، اما کافی است بگوییم که چندین وب‌سایت معروف بازی‌های ویدیویی متحمل نقض عمده اخلاقی شده‌اند: تبانی، روابط مالی فاش نشده، روابط دوستانه و رفتارهای دیگر.

علاوه بر این، برای بسیاری از سایت‌های بازی، تمرکز اصلی از بررسی بازی‌ها، عمدتاً بر اساس گیم‌پلی و کیفیت آن‌ها تغییر کرده است. در حال حاضر، برخی از سایت‌ها بیش از هر چیز بر مسائل اجتماعی و سیاسی تأکید دارند یا حتی نویسندگانی دارند که با برخی از مقالات مانند وبلاگ شخصی خود رفتار می‌کنند. سایر سایت‌های بازی به پوشش سایر اشکال سرگرمی‌ (مانند فیلم‌، سریال و موسیقی) می‌پردازند که باعث شده است تا در پوشش دنیای گیمینگ، محدود شوند.

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که درباره این موضوعات تحقیق کنید و درباره اینکه آیا می‌خواهید چنین وبسایت‌های بررسی بازی رایج را دنبال کنید یا خیر، نتیجه‌گیری کنید. هر سایتی که برای خواندن انتخاب می‌کنید، مهم است که به نویسندگانی که مطلبشان را می‌خوانید هم توجه کنید و  نه فقط به سایت. واقعاً نمی‌توان سایتی را به عنوان بهترین سایت بررسی بازی انتخاب کرد، زیرا کیفیت در بین نویسندگان سایت‌های مختلف متفاوت است.

1. Destructoid

وبسایت بررسی بازی Destructoid

Destructoid یک سایت بازی همه جانبه عالی شامل کمی از هرچیز است. مقالاتی را به‌طور مرتب منتشر می‌کند، هر هفته تعداد زیادی پست خبری، بررسی و Features منتشر می‌کند. این شامل به‌روزرسانی‌های بازی‌های خاص، پیش‌نمایش بازی‌های آینده و نظرات است.

اگرچه این فقط یک سایت خبری بازی نیست. Destructoid بررسی بازی‌های کنسول و رایانه شخصی و همچنین عناوین موبایل و حتی DLC را منتشر می‌کند. بررسی‌های آن ساده است و می‌توانید سیستم امتیازدهی Destructoid را بخوانید تا متوجه شوید که چگونه به بازی‌ها امتیاز می‌دهد.

این پوشش را با محتوای ویدیویی و فروم‌ها تکمیل کنید، و یک وب‌سایت بازی ویدیویی قوی دارید که همه می‌توانند از آن لذت ببرند.

2. GamesRadar+

وبسایت های بررسی بازی Gamesradar+

یکی دیگر از سایت‌های خبری بازی که میزان متعادلی از محتوا را ارائه می‌کند. GamesRadar+  اخبار، بررسی‌ها، Features، بررسی بازی‌های جدید و موارد دیگر را ارائه می‌دهد. می‌توانید نظرات و راهنمای بازی‌ها را در سیستم مورد علاقه خود مشاهده کنید یا آخرین اخبار و بررسی‌ها را ببینید.

GamesRadar+ تعداد بازی‌های بسیاری از سایت‌های دیگر را بررسی نمی‌کند. در زمان نگارش این مقاله، آخرین دسته از بررسی‌های سایت شامل چند بازی معروف است، اما بیشتر بررسی‌ها، بررسی‌های سخت‌افزاری هستند. این نشان می‌دهد که کارکنان وقت می‌گذارند و در بررسی عجله نمی‌کنند.

در بررسی‌ها، فهرستی از جوانب مثبت، منفی و خلاصه‌ای از نظرات نهایی در مورد بازی را ارائه می‌کنند که این مسئله، خواندن مطالب را آسان می‌کند. به طور کلی، GamesRadar+  محتوای زیادی برای Reviewها و همچنین مطالب کوتاه برای مطلع شدن از اخبار بازی ارائه می‌کند.

3. Game Informer

وبسایت بررسی بازی GameInformer

Game Informer یک مجله قدیمی بازی‌های ویدئویی است که یک وب‌سایت نیز دارد. برخلاف سایر وب‌سایت‌های بازی که محتوای مرتبط به فیلم و سریال را نیز ارائه می‌کنند، این وب‌سایت تماماً در مورد بازی‌ها است (گاهی اوقات فیلم‌ها و سریال‌های مرتبط با بازی‌ها را نیز پوشش می‌دهد). اخبار، پیش‌نمایش بازی‌های آینده، بررسی‌ها و Features را در مطالب این وبسایت، خواهید دید.

این یک برداشت قدیمی‌از یک وب‌سایت بازی در عصر پیچیده مدرن است که مورد استقبال قرار می‌گیرد. بسیاری از کارکنان، گیمرهای قدیمی هستند و این مسئله باعث می‌شود که حس حرفه‌ای بودن سایت در ذهن مخاطب ایجاد شود. گیم اینفورمر، بررسی‌های خود را با یک عدد خلاصه می‌کند، کاری که امروزه همه سایت‌های بازی انجام نمی‌دهند.

به طور کلی، Game Informer یک وب‌سایت است که توسط افرادی که عاشق بازی‌های ویدیویی هستند اداره می‌شود و برای بازیکنان ساخته شده است. سایت همه بازی‌های کوچک را بررسی نمی‌کند، اما آنچه در اینجا وجود دارد بسیار عالی است و هیچ سوگیری سیاسی وجود ندارد که نگران آن باشید.

4. Metacritic

وبسایت بررسی بازی MetaCritic

اگر تمایلی به بررسی دقیق ندارید و فقط می‌خواهید امتیاز بازی‌ها را مشاهده کنید تا متوجه شوید که یک بازی ارزش بازی کردن را دارد یا خیر، Metacritic برای شما مناسب است. این وب‌سایت به خودی خود یک وب‌سایت نقد نیست، اما در عوض امتیازات وب‌سایت‌های مختلف بررسی بازی را جمع آوری می‌کند (که آن را به یک سایت بررسی کلی مانند Rotten Tomatoes تبدیل می‌کند).

کافیست عنوان یک بازی را جستجو کنید تا نمره وزنی از 1 تا 100 را ببینید. می‌توانید نظرات فردی را بخوانید، یا آنچه را که منتقدان فکر می‌کنند با نظرات کاربران مقایسه کنید.

در بسیاری از مواقع، خلاصه کردن کیفیت یک بازی در یک عدد سخت است. بنابراین، بسیاری از افراد با امتیازدهی متاکریتیک مشکل دارند، اما اینجا مکان خوبی برای شروع تحقیقات خود در مورد یک بازی است. فقط به یاد داشته باشید که امتیاز، همه چیز نیست. OpenCritic را به عنوان یک جایگزین در نظر بگیرید که به برخی از مشکلات مردم با متاکریتیک می‌پردازد.

5. Nintendo Life

وبسایت بررسی بازی nintendo life

همانطور که از نامش پیداست، این یکی از بهترین وب‌سایت‌های بازی برای علاقه‌مندان به نینتندو است. Nintendo Life در پوشش Nintendo Switch، eShop و موضوعات مشابه تخصص دارد. نظرات، اخبار، Features و حتی ویدیوهای اصلی را در این وب‌سایت خواهید دید.

راهنماها در اینجا برجسته هستند. این راهنماها برای بازی‌های اصلی، مانند ضعف‌های تایپ پوکمون یا نحوه تشخیص نقاشی‌های جعلی در Animal Crossing، کمک می‌کنند. این سایت عناوین قابل دانلود eShop و همچنین نسخه‌های اصلی را بررسی می‌کند، بنابراین پوشش گسترده‌ای دارد.

نینتندولایف، فروم خوبی برای طرفداران کنسول نینتندو دارد که بسیار کاربردی است. اگر طرفدار سایر کنسول‌ها هستید، برای دیدن سایت‌های مشابه، Push Square (PlayStation) و Pure Xbox را بررسی کنید.

6. GameSpot

GameSpot یک سایت بازی شناخته شده است که ارزش دیدن را دارد. اخبار محبوب و جدید را در صفحه اصلی آن به همراه فهرست بازی‌های آینده و بررسی‌های اخیر خواهید دید.

این سایت بازی‌های محبوب و کوچک را در هر پلتفرمی‌بررسی می‌کند. برای دیدن محتوای کمی متفاوت‌تر، می‌توانید نمایش‌های ویدیویی و انجمن‌های آن را برای ارتباط با سایر گیمرها نیز بررسی کنید.

در بررسی‌های آن گاه‌به‌گاه برخی ابهامات وجود دارد، مانند این‌که نویسنده اشاره می‌کند که تیم آن‌ها، کل بازی را بازی نکرده‌اند. به همین دلیل، دیدن خلاصه‌ای از آنچه بازبینی کننده در پایین مقاله بازی کرده است، خوب است. اما به طور کلی، این سایت، یک منبع با کیفیت است.

7. Christ Centered Gamer

Christ Centered Gamer به دلیل بررسی‌های واضح خود از سوی افرادی که نگران اخلاق در بازی‌ها هستند، تحسین شده است.

برخلاف سایت‌هایی که به تعصبات نویسنده اجازه می‌دهند در رتبه‌بندی کیفیت بازی تأثیر بگذارند، این سایت نظرات خود را به دو امتیاز تقسیم می‌کند. یکی از لحاظ فنی بازی را از نظر گیم پلی، کنترل‌ها و سایر ویژگی‌های آن نمره می‌دهد. دیگری بر اساس عواملی مانند زبان، محتوای جنسی و موارد مشابه، اخلاق بازی را نمره می‌دهد.

اگر فردی با ایمان هستید، یا می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد بازی‌های ویدیویی برای فرزندان خود فراتر از رده بندی سنی اولیه بازی داشته باشید، می‌توانید نمره اخلاق را در نظر بگیرید. اما اگر به آن اهمیتی نمی‌دهید، می‌توانید از کنار آن بگذرید و همچنان از یک بررسی با کیفیت از بازی لذت ببرید.

این صفحه به اندازه برخی دیگر از سایت‌های بررسی بازی شناخته شده نیست، اما در مورد اعتقادات خود، سخت‌گیر است و هیچ گونه نقض اخلاقی نداشته است.

8. Game Rant

وبسایت بررسی بازی gamerant

Game Rant بیش از ده سال است که منبع قابل اعتماد اطلاعات بازی بوده است. به عنوان یکی از بیش از 250 میلیون خواننده سایت، می‌توانید به آخرین اخبار، بررسی‌ها، Features، مصاحبه‌ها و نظرات درباره همه چیز مربوط به بازی دسترسی داشته باشید. به عنوان مثال، می‌توانید نقدهای بازی (هر بازی در مقیاس 5 ستاره امتیازدهی می‌شود) و توضیحاتی را در مورد طیف گسترده‌ای از بازی‌ها، از بلاک‌باسترهای AAA گرفته تا جواهرات مستقل بخوانید.

می‌توانید با زیر نظر گرفتن آخرین نسخه‌های بازی و پیشرفت‌ها در صفحه اخبار بازی سایت شروع کنید. طرفدار هر کنسولی باشید، در گیم رنت، محتوای مورد علاقه خود را پیدا می‌کنید؛ زیرا Game Rant به طور جامع عناوین رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن، ایکس‌باکس، نینتندو و موبایل را پوشش می‌دهد. اگر مبتدی هستید، توضیحات دقیق در هر عنوان بازی نه تنها می‌تواند به شما کمک کند در مورد بازی‌های مختلف بیاموزید، بلکه تصمیمات آگاهانه ای در مورد خرید بازی‌ها بگیرید.

وبسایت های بررسی بازی های انجام شده توسط کاربر

وبسایت های بررسی بازی فوق، همگی نشریات حرفه‌ای برای اخبار و بررسی بازی‌ها هستند. با این حال، فراموش نکنید که هزاران منبع آنلاین برای خواندن نظرات ایجاد شده توسط کاربر نیز وجود دارد. از آنجایی که نظرات در مورد بازی‌ها سلیقه‌ای هستند، ممکن است ترجیح دهید چندین بررسی از بازیکنان روزمره را علاوه بر یا به جای مقالات حرفه‌ای بخوانید.

یوتیوب

هر کسی که نظر دارد و یک کانال یوتیوب دارد می‌تواند یک ویدیو در مورد بررسی یک بازی بسازد. اگر ترجیح می‌دهید به جای مطالعه در مورد یک بازی، گیم پلی را تماشا کنید، این یک گزینه عالی است. این احتمال وجود دارد که بتوانید شخصی را پیدا کنید که در مورد بازی مورد علاقه خود صحبت کند. برای شروع به بهترین کانال‌های بررسی بازی YouTube نگاهی بیندازید.

GameFAQs

GameFAQs علاوه بر اینکه یکی از بهترین مکان‌ها برای بررسی بازی‌ها است، منبع مفیدی برای بررسی کاربران از بازی‌ها نیز می‌باشد. یک بازی را جستجو کنید و برگه نظرات آن را بررسی کنید تا ببینید دیگران در مورد آن چه فکر می‌کنند.

این بررسی‌ها از الگوی خاصی پیروی نمی‌کنند، بنابراین این به هر فرد بستگی دارد که درباره آنچه که فکر می‌کند مهم است بحث کند و بررسی را بر اساس آن ساختار دهد.

Steam

Steam دارای یک سیستم بازبینی مفید است که به‌راحتی می‌توانید ببینید که بسیاری از بازیکنان دیگر در مورد بازی چه فکر می‌کنند. کافی است صفحه هر بازی را در Steam به پایین اسکرول کنید تا نگاهی بیندازید. می‌توانید با بررسی‌های مثبت یا منفی، مدت زمانی که بازبین، بازی را انجام داده و معیارهای دیگر فیلتر کنید. حتی امکان مشاهده نموداری از بررسی‌ها در طول زمان وجود دارد.

بسیاری از بازی‌ها دارای بررسی‌های «خنده‌دار» هستند که مفید نیستند، اما می‌توانید برخی از آن‌ها را با ابزارهای Steam فیلتر کنید. دیگران می‌توانند برای نقدها جوایزی بدهند و مفیدترین آنها به صدر می‌رسند. حتی اگر روی رایانه شخصی بازی نمی‌کنید، بررسی نظرات Steam برای هر بازی که به آن علاقه دارید منبع مفیدی است.

برترین وبسایت های بررسی بازی های ویدیویی که ارزش وقت شما را دارند

بهترین وب‌سایت های بررسی بازی های ویدیویی لزوماً آنهایی نیستند که اغلب درباره آنها می‌شنوید. بسیاری از وب‌سایت‌های بازی دارای اشکالات عمده‌ای هستند ( چه عدم رعایت اخلاق، نمرات نقد توجیه‌ناپذیر ضعیف یا یک سوگیری رادیکال.) اما این سایت‌ها مکان‌های بسیار خوبی برای دریافت نظرات بازی‌های ویدیویی و همچنین برخی اخبار هستند.

علاوه بر این گزینه‌ها، ایده خوبی است که برخی از استریمرهای توییچ را پیدا کنید که از آن‌ها لذت می‌برید. وب‌سایت‌های بازی ده‌ها نفر را استخدام می‌کنند و این باعث می‌شود که تحلیل بازی‌ها با یک ذهنیت واحد انجام نشود. با یک استریمر، می‌توانید ترجیحات آنها را درک کنید و بهتر ببینید که آیا یک بازی برای شما مناسب است یا خیر. به علاوه، دیدن یک بازی در زمان واقعی برای خودتان همیشه کمک می‌کند.

نظرات ارزشمند شما

1 دیدگاه

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *