،

خبر خوب برای دارندگان گوشی‌های قدیمی شیائومی

جهانداری
اشتراک‌گذاری در:
خبر خوب برای دارندگان چند مدل گوشی قدیمی شیائومی

در اواخر سال 2023 بود که شیائومی با معرفی سیستم عامل HyperOS موجب شادی طرفداران شد. زیرا این سیستم عامل نسخه‌ای بسیار بهبودیافته و بهینه‌تر از MIUI محسوب شده و در حال حاضر تنها گوشی‌های جدید و دارای سخت افزار مناسب واجد شرایط دریافت آن هستند.

حال به تازگی برخی از دارندگان گوشی‌های قدیمی شیائومی افزونه‌ای را به نام Android Enterprise Recommended دریافت کردند که به معنای دریافت آپدیت سیستم عامل HyperOS کمتر از یک سال دیگر است.

از جمله آنها باید به گوشی شیائومی می 11 اولترا اشاره کرد که تنها با دریافت این سیستم عامل از آپدیت امنیتی برخوردار خواهد شد نه نسخه جدید آن. با این رویه جدید، می 11 اولترا تا سال 2025 آپدیت امنیتی دریافت خواهد کرد.

Kacskrz یکی از خبرسازان صنعت در حساب ایکس خود بیان داشت که می 11 اولترا تنها گوشی نیست که دریافت آپدیت آن طولانی‌تر شد، بلکه گوشی ردمی نوت 12 نسخه 4G نیز تا سال 2027 واجد شرایط آپدیت امنیتی است.

دیگر گوشی که چنین تغییری شامل آن خواهد شد، گوشی Xiaomi 11 Lite 5G NE است. این تلفن هوشمند قرار بود آگوست دیگر برای آن آپدیتی منتشر نشود اما اکنون تا سال 2025 بروزرسانی آن ادامه پیدا خواهد کرد و عمدتا این بروزرسانی امنیتی است نه سیستم عاملی.

در نهایت افرادی که دارای گوشی‌های قدیمی شیائومی هستند، حداقل تا یک سال دیگر می‌توانند به کسب آپدیت بپردازند و خیالشان در دریافت بروزسانی آسوده خواهد بود. باید منتظر ماند تا بزودی گوشی‌های واجد شرایط اعلام شده از سوی شیائومی، بروزرسان HyperOS را دریافت کنند.

در اخبار مرتبط شرکت شیائومی قصد دارد چند گوشی جدید از جمله شیائومی 14 لایت را به عنوان عضو خوش قیمت سری شیائومی 14 معرفی کند. مدلی که گفته شده همان سیوی 4 است که در بازار جهانی به فروش خواهد رسید.

برای کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند تا مشخص شود این برند چه برنامه‌ای برای نسل بعدی گوشی‌های هوشمند خود دارد و احتمالا مدل مذکور به چیپ اسنپدراگون 8اس نسل 3 مجهز شود. جزئیات تایید شده نیست و باید به انتظار بیشتر ادامه داد تا حقیقت روشن شود.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *