،

گوگل با فروش تلفن‌های «پیکسل» بهترین سال خود را سپری کرد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
فروش گوشی پیکسل گوگل

گوگل هفته گذشته در رویداد «Made By Google» خط تولید پیکسل 8 را معرفی کرد. سری گوشی‌های هوشمند شامل دو دستگاه Pixel 8 و Pixel 8 Pro هستند. این غول فناوری اولین پیکسل را در سال 2016 عرضه کرد، اما همچنان یک بازیگر کوچک در بازار گوشی‌های هوشمند است. با این حال، با عرضه اخیر سری پیکسل 8، این شرکت اکنون بیش از 40 میلیون گوشی را به فروش رسانده است.
طبق یک پست X که توسط فرانسیسکو جرونیمو، معاون IDC به اشتراک گذاشته شده است، گوگل پیکسل در سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است. او گزارش داد که این شرکت تقریباً 38 میلیون تلفن بین سال‌های 2016 تا 2023 فروخته است. او همچنین اشاره کرد که فروش در سال‌های اخیر رشد «دو رقمی» داشته است.

چگونه پیکسل در مقابل رقبای خود ایستادگی می‌کند

اعداد ارائه شده توسط پیکسل زیاد نیست زیرا رقبای گوگل در این زمینه بسیار جلوتر از آن‌ها هستند. به‌عنوان مثال، طبق گزارش Statista، اپل تاکنون 42.5 میلیون آیفون را در سه ماهه دوم سال 2023 فروش داشته است.
جرونیمو همچنین به این نکته اشاره کرد که گوگل در سال اول تولید پیکسل، فروش پیکسل را دو برابر کرده است که در مجموع کمی کمتر از چهار میلیون دستگاه بوده است. تا سال 2019، گوگل عزم خود را جزم کرده و شروع به جابجایی 7.2 میلیون واحد در آن سال کرد.

تا سال 2022، گوگل به نقطه عطف 30 میلیونی نزدیک می‌شد، این شرکت قبل از عرضه پیکسل7 ، 27.6 میلیون دستگاه فروخت. این بدان معناست که گوگل در فروش نزدیک به 10 میلیون تلفن پیکسل در 12 ماه گذشته موفق بوده است. شاید امسال بهترین سال برای پیکسل تاکنون بوده باشد و این شرکت قرار است رکورد سال گذشته خود را بشکند.
در طول سال گذشته، گوگل به‌طور فعال در ایالات متحده و همچنین ژاپن مورد توجه قرار گرفته است. در اوایل سال جاری، گزارش Counterpoint Q2 نشان داد که Pixel در حال افزایش است در حالی که سایر بازیگران اندروید با کاهش روبرو شده‌اند.
در ماه جولای، ژاپن به بزرگترین بازار گوشی‌های پیکسل گوگل تبدیل شد. در این گزارش همچنین اشاره شده است که پیکسل فعالانه در حال گرفتن سهم بازار از آیفون در کشورهاست. گوگل همچنین تنها برند گوشی‌های هوشمندی بود که در آمریکای شمالی شاهد کاهش فروش سال به سال خود نبود.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *