،

فید جدید «Activity» در گوگل درایو چیست و چگونه به کاربران کمک خواهد کرد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
ویژگی جدی گوگل درایو

گوگل شروع به عرضه فید «Activity» جدید برای سرویس ذخیره‌سازی ابری Drive خود کرده است. این برگه در نسخه وب Google Drive در دسترس خواهد بود و «همه درخواست‌های درحال انتظار، نظرات جدید و تأییدیه‌های اخیر» را نشان می‌دهد. گوگل در یک پست وبلاگ اعلام می‌کند که تب Activity به کاربران این امکان را می‌دهد که به‌سرعت فعالیت فایل اخیر را مشاهده کنند و سپس مستقیماً در صفحه اقدام کنند.

فید فعالیت Google Drive: در دسترس بودن

برگه «فعالیت Google Drive» در هفته‌های آینده راه‌اندازی می‌شود و «برای همه مشتریان Google Workspace در دسترس خواهد بود». این صفحه برای کاربران Google Drive که باید اقدامات مرتبط با فایل‌های زیادی را انجام دهند مفید خواهد بود. انتظار می‌رود این ویژگی نسبت به ایمیل و/یا push notifications یکپارچه‌تر باشد.

فید فعالیت Google Drive

فید جدید «Activity» چگونه کار خواهد کرد

حالت مشاهده (view mode)، که از منوی پیمایش در نسخه وب Google Drive قابل دسترسی است، تمام فعالیت‌های اخیر را نشان می‌دهد. در اینجا، کاربران می‌توانند تمام نظرات جدید، تأیید فایل‌ها و درخواست‌های دسترسی در انتظار را در یک مکان ببینند. با این کار احتمال از دست دادن هر فعالیتی در Google Drive توسط کاربران کاهش می‌یابد.
در ستون سمت چپ، کاربران می‌توانند نام فایل را پیدا کنند که با خلاصه‌ای از فعالیت‌های اخیر همراه خواهد بود. این شامل فعالیت‌های مختلف سایر کاربران از جمله اینکه چه کسی چه کاری و چه زمانی انجام داده است. این ستون بیشتر به درخواست‌های دسترسی (در صورت وجود)، تأییدیه‌ها و نظرات اخیر تقسیم می‌شود.

در سمت راست، دکمه‌هایی برای مدیریت دسترسی (اعطای مجوزها)، بررسی فعالیت‌های اخیر، و باز کردن نظرات برای تعامل بیشتر وجود دارد. بخش نظرات در برگه فعالیت‌ها به مدت 30 روز در دسترس خواهد بود و تنها در صورتی نمایش داده می‌شود که یکی از شرایط زیر را داشته باشید:

  • کاربر باید در اعلان‌ها مشترک شود
  • مشارکت فعال در یک موضوع نظر خاص داشته باشد
  • نام آن کاربر در یک نظر دیگر در نظر خاص دیگری ذکر شده باشد.

این صفحه در نوار کناری بین “Priority” و “Workspaces” قرار می‌گیرد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *