تصمیم گوگل مبنی بر تجهیز دستیار مجازی خود به هوش مصنوعی مولد

حمیدزاده
اشتراک‌گذاری در:

شرکت گوگل به‌تازگی اعلام کرده‌است که قصد دارد نرم‌افزار دستیار مجازی خود را مجهز به ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد کند، مشابه آن‌چیزی که پیشتر در چت‌بات‌های بارد و چت جی پی تی وجود داشت.

به گزارش ایندپندنت، فعالیت‌ها روی نسخه جدید دستیار گوگل با کار روی نسخه موبایلی آغاز شده‌است و این شرکت مشغول سازماندهی دوباره تیم خود برای کار روی دستیار است و پیش‌بینی می‌شود بخش کوچکی از مشاغل حذف شوند.

پیویش رانجان نائی رئیس بخش دستیار گوگل و دوک دوکلیس یکی از مدیران شرکت در ایمیلی اعلام کرده‌اند که ما به پروژه دستیار متعهد و درباره چشم‌انداز آتی پیش رو نیز خوش‌بین هستیم.

هرچند گوگل درباره نوع ویژگی‌هایی که به دستیار صوتی می افزاید، توضیحی نداده‌است اما احتمالات زیادی از جمله این‌که ممکن است دستیار گوگل به فناوری بارد و چت جی پی تی مجهز شود، در این باره وجود دارد.

همچنین سخنگوی گوگل در بیانیه‌ای اعلام کرد که صدها میلیون نفر ماهانه از دستیار گوگل استفاده می‌کنند و ما متعهدیم تا تجربه‌ای با‌ کیفیت از این فرایند برای آن‌ها فراهم کنیم.

البته با توجه به سابقه اخراج انبوهی از کارمندان گوگل که در گذشته اتفاق افتاده‌است، این‌بار نیز باید منتظر باشیم تا ببینیم چه تعداد از کارمندان شرکت، بعد از این تصمیم گوگل اخراج خواهند شد!

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *