افشای گوگل از به‌روزرسانی بزرگ اندروید که شاید رقیب Siri اپل باشد!

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
به‌روزرسانی بزرگ اندروید 2024 که می‌تواند رقیب سیری اپل باشد

پیکسل 9 گوگل و پیکسل 9 پرو می‌توانند اولین گوشی‌های هوشمند اندرویدی باشند که از این توسعه بهره ببرند.

یک نشت اطلاعات Google به‌روزرسانی بزرگ اندروید را فاش کرد که می‌تواند رقیب جدی سیری اپل باشد.

نسخه کوچکتر جمینی در آینده به گوشی‌های پرچمدار اندرویدی از جمله پیکسل‌ها و دستگاه‌های گلکسی عرضه خواهد شد.

با این حال، یک گزارش جدید فاش کرده است که گوگل قصد دارد با استفاده از دستیار هوش مصنوعی جدید خود به نام Pixie، برتری بیشتری نسبت به سایر گوشی‌های اندرویدی از جمله سامسونگ داشته باشد.

بر اساس گزارش The Information، گوگل قصد دارد گوشی انحصاری Pixie را به گوشی‌های هوشمند خود بیاورد و از Pixel 9 و Pixel 9 Pro شروع شود.

با جمع‌آوری داده‌ها از Gmail، YouTube و سایر محصولات Google در تلفن Pixel کاربر، هدف آن ارائه پیشنهادهای شخصی‌شده‌تر است.

این شرکت فناوری آمریکایی از Gemini، جدیدترین LLM (مدل زبان بزرگ) خود برای انجام وظایف هوش مصنوعی رونمایی کرد.

گفته می‌شود که این فناوری می‌تواند کارهای پیچیده و چندوجهی را انجام دهد، مانند پیشنهاد مسیرها به نزدیک‌ترین فروشگاه به کاربر، جایی که آنها می‌توانند محصول خاصی را که از آن عکس گرفته‌اند خرید کنند.

سامسونگ از نبرد برای تسلط بر اندروید دست برنداشته است و چندین ویژگی مبتنی بر هوش مصنوعی را به گوشی‌های هوشمند آینده خود می‌آورد که از Galaxy S24 شروع می‌شود.

Pixie با Google Assistant with Bard که گوگل همین چند هفته پیش به نمایش گذاشت متفاوت است.

Google Assistant with Bard نیز در آینده از Gemini Nano پشتیبانی می‌کند و همچنین در گوشی‌های هوشمند غیرگوگل مانند سامسونگ رقیب نیز عرضه خواهد شد.

Google Assistant with Bard همچنین می‌تواند برای آیفون‌ها به‌عنوان یک برنامه مستقل در دسترس باشد.

Pixie حداقل در ابتدا می‌تواند مختص گوشی‌های هوشمند پیکسل باشد. با این حال، طبق این گزارش، گوگل مشتاق است تا این ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی را به محصولات بیشتری از جمله تلفن‌های هوشمند ارزان‌تر و ساعت‌های هوشمند بیاورد. همچنین به‌‍نظر می‌رسد که گوگل در مورد عینک‌های AR در داخل بحث کرده است.

این عینک می‌تواند دارای دوربین و همچنین دستیار هوش مصنوعی باشد. آنها ممکن است بتوانند آنچه را که پوشانده شده را ببینند، اشیاء را تشخیص دهند، در استفاده از ابزارهای خاص به آنها کمک کنند، یک مسئله ریاضی را حل کنند یا حتی در نواختن یک ساز موسیقی کمک کنند.

انتظار می‌رود Pixie حداقل در ابتدا منحصر به گوشی های پیکسل گوگل باشد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *