نابودی کامل HotMail با خدمات ایمیل Microsoft Outlook

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
نابودی کامل HotMail با خدمات ایمیل Microsoft Outlook

دیگر در دنیای اینترنت به دنبال Hotmail نباشید! خدمات ایمیل Microsoft Outlook بسیار گیج کننده و قدیمی هستند. در اینجا سعی داریم درمورد برنامه وب Outlook، Outlook Online و موارد دیگر توضیحاتی به شما بدهیم.

مایکروسافت طی سال‌های اخیر دستخوش تغییر برندهای مختلفی شده است. اگر نام‌های محصول به‌دست‌آمده اینقدر ضعیف برنامه‌ریزی نمی‌شد، حرکت‌های آن‌ها از لحاظ روابط عمومی بهتر عمل می‌کرد. به عنوان مثال، «Outlook» اکنون می‌تواند به یک سرویس گیرنده ایمیل دسکتاپ، یک سرویس گیرنده ایمیل مبتنی بر وب و یک سرویس ایمیل آنلاین اشاره کند.

ولی اگر به این اندازه گیج کننده نبود، شاید عباراتی مانند Hotmail، Live Mailو Web App Outlook نیز به همین اندازه نگران کننده بودند. در حقیقت باید پرسید از کدام اصطلاحات باید استفاده کنید؟ تا پایان این مقاله، به تمام سوالات ایمیل مایکروسافت شما پاسخ خواهیم داد. سوال اصلی اما این است که آیا هات میل هنوز وجود دارد یا خیر؟

 

خدمات ایمیل مایکروسافت: آیا هات میل هنوز در دسترس است؟

بسیاری از بچه‌های امروزی وقتی نام «Hotmail.com» را ذکر می‌کنید نمی‌دانند درباره چه چیزی صحبت می‌کنید. پس از معرفی کوتاه ما، ممکن است برخی از جوان‌ترها این سوال را بپرسند: آیا Hotmail مایکروسافت است؟ چه چیزی تغییر کرده است؟ حالا هات میل چیست؟

Hotmail یکی از شناخته شده‌ترین سرویس‌های ایمیل در جهان بود. در سال 1997، زمانی که مایکروسافت آن را از سازندگان اصلی خود خرید، یک لاگین Hotmail چیزی منحصر به فرد از اکثر صندوق‌های ایمیل ارائه می‌کرد: استقلال از ISP هایی مانند America Online (AOL). این نسخه MSN Hotmail نام داشت، اما حالا دیگر وجود ندارد.

به سال 2005 می‌رویم. در همان سال، مایکروسافت مجموعه جدیدی از خدمات و محصولات را معرفی کرد که برای گسترش تجربه کاربری در ویندوز طراحی شده بودند. این مجموعه جدید Windows Live نام داشت که ممکن است آن را در محصولاتی مانند Open Live Writer و Windows Essentials بشناسید.

 

Hotmail

 

به عنوان بخشی از این تلاش، مایکروسافت برنامه‌ریزی کرد تا Hotmail را به طور کامل حذف کند و آن را با یک سیستم پست جدید به نام Windows Live Mail جایگزین کند. اما، زمانی که آزمایش‌کنندگان بتا از این تغییر شکایت کردند و اظهار داشتند که برند Hotmail را ترجیح می‌دهند، مایکروسافت همه چیز را دوباره ترکیب کرد. این شرکت بر روی Windows Live Hotmail مستقر شد.

برند Windows Live در سال 2012 متوقف شد. برخی از این خدمات و محصولات مستقیماً در سیستم عامل ویندوز (در قالب برنامه های ویندوز 8 و 10) ادغام شدند، در حالی که برخی دیگر جدا شدند و به تنهایی ادامه یافتند (Windows Live Search تبدیل شد. برای مثال بینگ) و بقیه به سادگی متوقف شدند.

در همان زمان، مایکروسافت Outlook.com را معرفی کرد که اساساً یک تغییر نام تجاری Windows Live Hotmail با رابط کاربری به روز شده و ویژگی‌های بهبود یافته بود. بسیاری از مردم به اشتباه از آن به عنوان Outlook Online یاد می‌کنند، اگرچه چنین چیزی وجود ندارد.

بنابراین، با در نظر گرفتن این موضوع، آیا Outlook همان Hotmail است؟ برای افزایش سردرگمی، کاربران هات‌میل اجازه داشتند آدرس‌های ایمیل @hotmail.com خود را حفظ کنند، اما کاربران جدید دیگر نمی‌توانند حساب‌های ایمیل مایکروسافت را با آن دامنه ایجاد کنند. در عوض، آن‌ها فقط می‌توانند آدرس‌های @outlook.com را ایجاد کنند، حتی اگر هر دو حساب ایمیل از یک سرویس ایمیل استفاده می‌کنند.

 

Outlook

 

Outlook.com نام رسمی سرویس ایمیل مایکروسافت است که قبلا با نام هات میل و ویندوز لایو هات میل شناخته می‌شد. آیا این Outlook است یا Hotmail، زمانی که همه چیز گفته شده و انجام شده است؟ این یک سوال پر بار است.

تفاوت Hotmail و Outlook: مشتریان ایمیل وب مایکروسافت

در آن زمان وب سایت Hotmail.com رابط وب سرویس ایمیل Hotmail بود. اما در این میان عدم تطابق نام تجاری وجود داشت.  خدمات یکسان بود. اما همه چیز دیگر به این سادگی نیست.

در اینجا لیستی از تمام ابزارها و خدمات Outlook آورده شده است:

Outlook.com.

Outlook Lite.

Outlook Calendar.

Outlook Tasks.

Outlook Mail.

Outlook People.

One Outlook.

در ابتدای خدمات ذکر شده در بالا، نسخه‌های مختلف برنامه برای سیستم عامل‌های مختلف (مانند آفیس برای ویندوز و آفیس برای مک) وجود دارد. مایکروسافت همچنین خدمات دیگری مانند Outlook Express را منتشر کرده و از آن زمان متوقف شده است.

در سال 2011، یک سال قبل از اینکه مایکروسافت برند ویندوز لایو خود را متوقف کند، آفیس 365 را معرفی کردند که پیشروی مایکروسافت 365 امروزی بود. در آن زمان، آفیس 365 برای کاربران تجاری و شرکتی طراحی شده بود، اما به تدریج گسترش یافت و کاربران عادی را نیز در بر گرفت.

به عنوان بخشی از تلاش مایکروسافت برای آفیس 365، آن‌ها مجموعه‌ای از برنامه‌های وب به نام «Outlook on the Web» (برنامه قبلی Outlook Web) را در سال 2015 منتشر کردند. این مجموعه شامل چهار ابزار جداگانه بود: Microsoft Outlook Mail، Outlook Calendar، Outlook People و وظایف Outlook.

مورد مهم Outlook Mail است که آنالوگ مدرن رابط Hotmail از سال‌ها پیش است. به یاد دارید که چگونه مایکروسافت سرویس ایمیل خود را به Outlook.com تغییر نام داد؟ Outlook Mail فرانت ‌اند است، در حالی که Outlook.com بک‌اند است.  مانند Outlook.com، بسیاری از افراد به اشتباه به Outlook Mail به عنوان Outlook Online اشاره می‌کنند. باز هم چیزی به نام Outlook Online وجود ندارد.

برای اینکه کاملاً واضح باشد: Outlook Mail مشتری ایمیل وب است، در حالی که Outlook.live.com سرویس ایمیل واقعی است که مایکروسافت ارائه می‌دهد. می‌توانید از اولی برای مشاهده دومی با یک حساب ایمیل مایکروسافت استفاده کنید. شما باید از بین برنامه وب مایکروسافت اوت لوک در مقابل برنامه دسکتاپ انتخاب کنید که کدام یک برای شما بهتر است.

 

Outlook

 

Hotmail.com در مقابل Outlook.com: مشتریان ایمیل دسکتاپ مایکروسافت

استراتژی نام تجاری گیج کننده مایکروسافت به محصولات دسکتاپ آن نیز سرایت کرده است. برای مدت طولانی، «Outlook» همیشه به عنوان مشتری ایمیل دسکتاپ مایکروسافت شناخته می‌شد. این اصطلاح بیش از حد پیچیده شد. در حقیقت حالا کل تحولات Outlook در مقابل Hotmail در قلب همه آن نهفته است.

Outlook حتی قبل از ویندوز 3.1 در MS-DOS شروع به کار کرد. با این حال، تا قبل از Outlook97  که به عنوان بخشی از آفیس 97 پک شده بود، مورد توجه قرار نگرفت. با هر نسخه بعدی از آفیس، تا آفیس 2016 و از جمله، سرویس گیرنده دسکتاپ Microsoft Outlook نیز به روز رسانی ها را دریافت کرده است.

این نسخه دسکتاپ گاهی اوقات به عنوان Office Outlook شناخته می‌شود، اما نام رسمی آن Microsoft Outlook یا به سادگی Outlook است. در نظر بگیرید که Outlook Express که اکنون از بین رفته است، که یک سرویس گیرنده ایمیل بود که در سال 1996 با اینترنت اکسپلورر ارائه شد.

مایکروسافت Outlook Express در سال 2005 توسط Windows Mail جایگزین شد، تقریباً همزمان با انتشار ویندوز ویستا. این به احتمال زیاد به دلیل تفاوت های زیرساختی بین ویندوز XP و ویندوز ویستا بود. Windows Mail را نمی‌شد در نسخه‌های قبل از ویندوز ویستا استفاده کرد.

مایکروسافت Outlook Express

تنها دو سال بعد، در سال 2007، Windows Mail توسط Windows Live Mail جایگزین شد. به یاد دارید که چگونه مایکروسافت می‌خواست Hotmail را به عنوان Windows Live Mail تغییر نام دهد؟ این محصول تازه تولید شده هیچ ربطی به آن محصول قبل نداشت. Hotmail تبدیل به Windows Live Hotmail شد، در حالی که Windows Mail به Windows Live Mail تبدیل شد.

از ویندوز 11، هیچ یک از برنامه های ذکر شده در بالا باقی نمانده‌اند، به جز Outlook !  می‌توانید از Outlook برای تقویت گردش کار خود و همچنین ماندن در بالای ایمیل ها استفاده کنید. هنوز هم در برخی از سازمان‌ها خصوصا در ایران، از نسخه قدیمی اوت لوک استفاده می‌شود. اما چیزی که مشخص است این است که با برچیده شدنِ کاملِ ویندوزهای قبلی، از ویندوز 11 به بعد، سرویس ایمیل برای کاربران ویندوز به شکل جدیدتری ارائه خواهد شد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *