هر چند وقت یکبار باید یک گوشی اندرویدی جدید بخرید؟

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
عمر گوشی های اندروید چند سال است - لاگ مدیا
عمر گوشی های اندروید چند سال است - لاگ مدیا

فهرست مطالب

(VTC News) – برای اطمینان از بهترین تجربه با ویژگی‌ها، پس از مدتی استفاده، کاربر باید اندروید را با یک گوشی جدید جایگزین کند، آیا این را می‌دانستید؟

گوشی‌های اندرویدی نیز مانند بسیاری از برندهای دیگر گوشی، پس از مدتی استفاده کهنه شده و فرسوده می شوند. با این حال، دوام گوشی به میزان استفاده شما، میزان استفاده از گوشی، قابلیت حفظ دستگاه و حتی محیطی که در آن زندگی می‌‌کنید نیز بستگی دارد.

تعویض گوشی به دو چیز اصلی بستگی دارد: وضعیت گوشی و بودجه شما. زمان تعویض گوشی را می‌توان به نقاط عطف زیر تقسیم کرد:

1- گوشی خود را هر سال تعویض کنید

البته این کار بیشتر برای طرفداران پر پا قرص آیفون انجام می‌شود. با این حال بعنوان شخصی که از نظر بودجه مشکلی نداشته باشد.

تعویض گوشی هر سال واقعاً ضروری نیست. با این حال، اگر به کار شما کمک می‌کند یا یکی از سرگرمی‌های شما است که توانایی پرداخت شما را دارد، غیر منطقی نیست.

با تعویض گوشی خود سالی یک بار، دیگر نگران خراب شدن باتری خود نخواهید بود و برای تجربه بهتر در هنگام بازی و گرفتن عکس، جدیدترین تراشه و سیستم دوربین را دریافت کنید.

2- گوشی خود را هر 3 سال یکبار تعویض کنید

پس از یک دوره 3 ساله، عمر باتری شروع به آزاردهنده شدن می‌کند و گوشی اندرویدی دریافت به‌روز رسانی را متوقف می‌کند. این همچنین زمان کافی برای شرکت‌های فناوری در نظر گرفته می‌شود تا برخی از ویژگی‌های جدید را به تلفن اضافه کنند که ممکن است بخواهید تجربه کنید.

بنابراین، سه سال زمان معقولی برای شما در نظر گرفته می‌شود تا در صورت تمایل به ویژگی‌های گوشی جدید، به ارتقای گوشی خود فکر کنید. اگر گوشی شما بعد از سه سال به خوبی کار می‌کند، فقط باید باتری را تعویض کنید و می‌توانید به‌راحتی از تلفن خود برای مدت زمان طولانی‌تری استفاده کنید.

3- گوشی خود را هر 5 سال یا بیشتر تعویض کنید

سه سال زمان معقولی است، اما در صورتی که شرایط مالی شما اجازه نداد و نیازی به آپدیت ندارید، تعویض دستگاه بعد از 5 سال کاملا امکان‌پذیر است.

تعویض دستگاه بعد از 5 سال برای کودکان و سالمندان منطقی خواهد بود زیرا آنها فقط باید از امکانات اولیه مانند تماس، پیامک، وبگردی، تماشای یوتیوب، استفاده از شبکه‌های اجتماعی و گرفتن عکس‌های سبک استفاده کنند. بنابراین آنها نیازی به آخرین نسخه‌های تلفن ندارند.

4- گوشی خود را در زمانی که واقعا نیاز دارید تعویض کنید

در نهایت، و شاید معقول‌ترین راه برای تعویض گوشی، نیازهای خود شما باشد. گوشی خود را فقط به این دلیل که مدل جدید بهتر به‌نظر برسد ارتقا ندهید، واقعاً ضروری نیست.

اگر از گوشی خود خسته شده‌اید و می‌خواهید آن را با یک گوشی جدید جایگزین کنید، احتمالاً باید ابتدا این ترفندها را امتحان کنید تا دوباره به‌نظر برسد. هرچه بیشتر گوشی خود را نگه دارید، پول بیشتری پس انداز می‌کنید.

در بالا مقاله ای در مورد اینکه چه زمانی باید یک گوشی اندرویدی جدید بخرید آمده است. امیدواریم این دانش به شما کمک کند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *