،

 اپل در آینده آیفون تاشو با نمایشگر خود ترمیم شونده می سازد

جهانداری
اشتراک‌گذاری در:
 اپل در آینده آیفون تاشو با نمایشگر خود ترمیم شونده می سازد

تاکنون شایعات بسیاری درباره گوشی تاشو آیفون اپل منتشر شد. هرچند موضوع آیفون تاشو توسط اپل تایید نشده و مشخص نیست در چه تاریخی باید شاهد معرفی چنین مدل آیفونی باشیم. آنچه مشخص است این بوده که تا رونمایی آیفون تاشو فاصله بسیاری باقی مانده و اپل همیشه در ارائه نوآوری کند عمل می‌کند.

به تازگی Apple Insider موفق شد یک پتنت اپل را کشف کند که در اداره ثبت اختراع و تجارت ایالات متحده (USPTO) به ثبت رسید. این پتنت دیوایس با صفحه نمایش تاشو خود ترمیم شونده را نشان داده و افزود که قادر است هر چیزی از لپ تاپ یا تبلت گرفته و حتی تلفن هوشمند، نمایشگر یا گجت پوشیدنی باشد. پایگاه داده بیان کرده که مواد خود ترمیم شونده که خراش و فرورفتگی را بهبود می‌بخشد، توانایی آن را دارد تمام لایه پوشش نمایشگر یا تنها بخش انعطاف پذیر/خم شونده آن را دربرگیرد.

در هر صورت، این اولین بار نیست که شاهد استفاده از فناوری خودترمیمی در یک دستگاه هستیم. ال‌جی در اواسط دهه ۲۰۱۰ ویژگی خودترمیمی را در گوشی‌های هوشمند G Flex و G Flex 2 به کار گرفت. این فناوری خراش‌های جزئی عقب پنل را بهبود بخشیده، اگرچه شیارها و آسیب‌های مهم‌تری را بهبود نمی‌دهد.

با این حال، آیفون تاشو ایده خوبی برای صفحه نمایش گوشی تاشو محسوب می‌شود، زیرا ماهیت پلاستیکی آنها موجب شده نسبت به صفحه نمایش شیشه‌ای ساده بیشتر مستعد خراش گردد. درست مانند گوشی ال جی که ذکر شد، ما پیش بینی می‌کنیم که قابلیت‌های خود ترمیمی با آسیب  قابل توجه‌تر سازگار نباشد.

البته این تنها یک پتنت بوده و مشخص نیست آیا به اجرا می‌رسد یا خیر. در اخباری مرتبط طی هفته‌های گذشته بود که چندین مدل تبلت جدید از جمله سری آیپد ایر جدید و سری آیپد پرو 2024 در دو مدل 11 و 13 اینچی معرفی شد. حال گزارش جدیدی نشان داده که اپل در حال آماده‌سازی برای تولید آیپد مینی اولد است که در آینده نزدیک معرفی خواهد شد.

افشاگر کره‌ای فاش کرد که اپل تولید پنل اولد آیپد مینی 8 اینچی را به ثبت رسانده و این یعنی در آینده نزدیک چنین مدلی را شاهد خواهیم بود. تولید انبوه این نمایشگر از نیمه دوم سال 2025 توسط سامسونگ انجام خواهد گرفت.

در حال حاضر سامسونگ تولیدکننده پنل دولایه اولد برای سری آیپد پرو 2024 بوده که نه تنها روشنایی بالایی دارد بلکه مصرف انرژی کمی هم ارائه می‌دهد. گذشته از آیپد مینی، باید شاهد آیپد ایر هم باشیم که با پنل اولد از راه می‌رسد. دقیقا مشخص نیست اپل چه زمانی قصد دارد آیپد مینی و آیپد ایر با پنل اولد را معرفی کند. 

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *