رهبری غول‌های فناوری جهان، توسط هندی‌ها

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
مدیران-هندی-فناوری-لاگ-مدیا

ایلان ماسک از افزایش مدیران عامل هندی الاصل در چشم‌انداز تجارت جهانی خبر داد. ایلان ماسک، میلیاردر صاحب تسلا، اسپیسX و X (که قبلاً توییتر شناخته می‌شد)، تحسین خود را از افزایش تعداد مدیران عامل هندی الاصل ابراز کرده است. تحقیقات اخیر توسط World of Statistics، افزایش قابل توجه افراد با ریشه‌های هندی را مهم دانسته است که نقش‌های رهبری برجسته‌ای را به عهده می‌گیرند.فهرست یک روند جهانی قابل توجه را نشان می‌دهد که در آن چندین شرکت مشهور اکنون توسط مدیران عامل هندی تبار هدایت می‌شوند. در میان آن‌ها می‌توان چهره‌های برجسته‌ای مانند ساندار پیچای از آلفابت، ساتیا نادلا از مایکروسافت، نیل موهان از یوتیوب و شانتانو ناراین از ادوبی را نام برد که در رده‌های غول‌های فناوری رهبری می‌کنند.

فهرست یک روند جهانی قابل توجه را نشان می‌دهد که در آن چندین شرکت مشهور اکنون توسط مدیران عامل هندی تبار هدایت می‌شوند. در میان آن‌ها می‌توان چهره‌های برجسته‌ای مانند ساندار پیچای از آلفابت، ساتیا نادلا از مایکروسافت، نیل موهان از یوتیوب و شانتانو ناراین از ادوبی را نام برد که در رده‌های غول‌های فناوری رهبری می‌کنند.

انتصاب آجی بانگا به‌عنوان چهاردهمین رئیس گروه بانک جهانی به این فهرست رو به رشد مدیران عامل هندی الاصل می‌افزاید.

فهرست World of Statistics همچنین مدیرانی مانند Laxman Narasimhan، Ravi Kumar S و Sanjay Mehrotra را که به ترتیب سرپرستی Starbucks، Cognizant و Micron Technology را بر عهده دارند، مورد توجه قرار می‌دهد.

لینا نیر، مدیر اجرایی جهانی خانه مد لوکس شنل، به عنوان نمونه برجسته دیگری از رهبری هندی منشاء در چشم‌انداز شرکت‌های جهانی است.

ایلان ماسک، که به دلیل پاسخ‌های سریع خود در پلتفرم میکروبلاگینگ «X» شهرت دارد، به این فهرست توجه کرد و به اختصار گفت: «آن‌ها واقعاً تاثیرگذار هستند».

طرح‌های تسلا برای فعالیت گسترده در هند

در همین حال، تسلا، تحت هدایت ایلان ماسک، در حال ترسیم نقشه‌هایی برای ایجاد یک مرکز تولیدی در هند است که هدف آن تولید یک مدل کاملاً جدید خودرو با قیمت 24.000 دلار است. نمایندگان این شرکت قرار است در این ماه با پیوش گویال وزیر بازرگانی برای گفتگو در مورد تلاش‌های پیشنهادی گفتگو کنند. پیش‌بینی می‌شود این وسیله نقلیه جدید 25 درصد مقرون به‌صرفه‌تر از ارزان‌ترین پیشنهاد فعلی تسلا باشد.

در ماه ژوئن، نخست وزیر این کشور، نارندرا مودی با ایلان ماسک در نیویورک ملاقات کرد، جایی که این کارآفرین تحسین خود را از تعهد مودی به هند ابراز کرد. ماسک از نگرانی واقعی مودی برای کشور تمجید کرد و از تلاش‌های او برای تشویق سرمایه‌گذاری‌های قابل توجه تسلا در هند قدردانی کرد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *