محبوبیت و تحسین بازی «شاهزاده ایرانی» کمپانی Ubisoft

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
بازی شاهزاده ایرانی شرکت یوبی سافت

بازی 2023 Prince of Persia (شاهزاده ایرانی) ممکن است آخرین بازآفرینی فرنچایز نمادین یوبی سافت باشد، اما این تنها چیزی نیست که تأثیری ماندگار بر جای گذاشته است. در حالی که توجه اغلب به نسخه تحسین شده بازی شاهزاده ایرانی است، بازی دیگری نیز وجود دارد که سزاوار یادآوری مجدد است: شاهزاده ایرانی نسخه 2008.

زمانی که اکثریت با نام این بازی مواجه شدند، انتظار داشتند یک پلتفرم پازل تاریخ‌گذاری باشد، اما چیزی که دیدند یک بازی اکشن سوم شخص پیشگامانه بود که در سطح بازی‌های پیشگام مانند The Last of Us، God of War و Star Wars Jedi بود. یوبی سافت مونترال، پیش از زمان خود، آینده بازی‌های اکشن متمرکز بر روایت را در دستور کار قرار داد.

بازی ایرانی شرکت یوبی سافت 2008 - 2023


شاهزاده ایرانی مضامین پدران زورگو و خانواده را معرفی کرد، تِم هایی که در بازی‌های مدرن رایج‌تر شده‌اند. همچنین یک مکانیک گیم پلی شبیه به Metroidvania را به نمایش گذاشت که به بازیکنان این امکان را می‌داد تا انتخاب کنند که کدام زمین‌های حاصل‌خیز را انتخاب و آباد کنند و قدرت‌های جدیدی را در طول مسیر باز کنند.

علاوه بر این، بازی انقلابی در نحوه گنجاندن یک شخصیت همراه در گیم پلی ایجاد کرد. مدت‌ها قبل از عناوین تحسین شده‌ای مانند The Last of Us و God of War، Prince of Persia الیکا را معرفی کرد، شخصیتی که همیشه بازیکن را همراهی می‌کند و حتی در مبارزات او را کمک می‌کند. علاوه بر این، بازی به خود جرات داد تا مفهوم مرگ را حذف کند و یک تجربه پیشرفته و قابل دسترس برای بازیکنان اضافه کند.

الیکا در بازی شاهزاده ایرانی


در حالی که «شاهزاده ایرانی» ممکن است در مکانیک مبارزه و تکرار حرکات کوتاهی کرده باشد، اما همچنان گوهری پنهان است که شکاف بین Devil May Cry و Demon’s Souls را پر می‌کند و مظهر زمانی است که بازی‌های اکشن سه‌بعدی قصد داشتند بیشتر سینمایی و همه‌جانبه باشند.
در حالی که «شاهزاده ایرانی» ممکن است در مکانیک مبارزه و تکرار حرکات کوتاهی کرده باشد، اما همچنان گوهری پنهان است که شکاف بین Devil May Cry و Demon’s Souls را پر می‌کند و مظهر زمانی است که بازی‌های اکشن سه‌بعدی قصد داشتند بیشتر سینمایی و همه‌جانبه باشند.

یکی از به یاد ماندنی‌ترین جنبه‌های بازی شاهزاده ایرانی، پایان تامل برانگیز آن است. با نزدیک شدن شاهزاده و الیکا، بازیکنان شاهد فداکاری و دلشکستگی‌هایی هستند که تحمل می‌کنند. نتیجه‌گیری احساسی به موازات پایان قدرتمند در God of War 2018 ترسیم می‌کند و تأثیر شاهزاده ایرانی بر صنعت بازی را بیشتر برجسته می‌کند.

در خاتمه، شاهزاده ایرانی ممکن است همیشه به رسمیت شناخته نشود، اما سهم آن در این ژانر نباید نادیده گرفته شود. این بازی جلوتر از زمان خود بود و راه را برای عناوین آینده هموار کرد و میراثی ماندگار در قلب بازیکنان به‌جا گذاشت.

الیکا در بازی Prince Of Persia


شاهزاده ایرانی: تاج گمشده – پرسش و پاسخ

Prince of Persia: The Lost Crown چیست؟

Prince of Persia: The Lost Crown بازآفرینی فرنچایز نمادین شاهزاده ایرانی توسط یوبی‌سافت است. این یک بازی اکشن سه بعدی است که عناصر متمرکز بر روایت و مکانیک‌های گیم‌پلی شبیه به Metroidvania را در خود جای داده است.

کدام بازی دیگر در این فرنچایز شایسته شناسایی است؟

عرضه شاهزاده ایرانی در سال 2008 نیز به دلیل گیم پلی و مضامین پیشگامانه‌اش شایسته تقدیر است. عناصری را که در عناوین بعدی مانند The Last of Us، God of War و Star Wars Jedi یافت می‌شوند، معرفی کرد.

شاهزاده ایرانی چه موضوعاتی را معرفی کرد؟

این بازی برگرفته از ایران باستان مضامینی از پدران مستبد و خانواده را نشان داد که در بازی‌های مدرن رایج‌تر شده‌اند.

شاهزاده ایرانی پیشگام کدام مکانیک گیم پلی بود؟

Prince of Persia یک مکانیک گیم پلی شبیه به Metroidvania معرفی کرد که به بازیکنان این امکان را می‌داد تا انتخاب کنند که کدام زمین‌های حاصل‌خیز را درست کنند و قدرت‌های جدیدی را در طول مسیر باز کنند.

این بازی چگونه شخصیت‌های همراه را متحول کرد؟

Prince of Persia الیکا را معرفی کرد، یک شخصیت همراه که همیشه بازیکن را همراهی می‌کند و در مبارزات او را کمک می‌کند. این جلوتر از عناوینی مانند The Last of Us و God of War بود که شخصیت‌های همراه را نیز در خود جای داده بودند.

این بازی جرات حذف چه مفهومی را داشت؟

Prince of Persia مفهوم مرگ را حذف کرد و تجربه‌ای پیشرو و در دسترس را برای بازیکنان ارائه کرد.

نقاط قوت و ضعف Prince of Persia چیست؟

شاهزاده ایرانی ممکن است در مکانیک مبارزه و تکرار کوتاهی کرده باشد، اما گوهری پنهان است که فاصله بین Devil May Cry و Demon’s Souls را پر می‌کند. هدفش این بود که بیشتر سینمایی و همه جانبه باشد.

پایان تامل برانگیز شاهزاده ایرانی چیست؟

پایان این بازی دراماتیک، فداکاری‌ها و دلشکستگی‌های شاهزاده و الیکا را به نمایش می‌گذارد و به موازات پایان تاثیرگذار God of War 2018 می‌پردازد.

چرا نباید مزایای شاهزاده ایرانی را نادیده گرفت؟

Prince of Persia یک بازی جلوتر از زمان خود بود و راه را برای عناوین آینده هموار کرد و میراثی ماندگار در قلب بازیکنان به جا گذاشت. تأثیر آن بر صنعت بازی را نباید نادیده گرفت.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *