سرعت اینترنت ایران 5 پله سقوط کرد

بهار قربانپور
اشتراک‌گذاری در:
افت شدید سرعت اینترنت ایران

وقتی صحبت از پهنای باند، اینترنت، سرعت دسترسی به شبکه‌ها و دانلود فیلم و عکس می‌شود معمولاً کاربران ایرانی، رضایت چندانی ندارند و مدام اعلام می‌کنند که نمی‌توانند به‌راحتی از انتشار اطلاعات در بستر اینترنت و با فاصلهٔ زمانی اندک، بهره ببرند. به این موضوع عدم پوشش دهی مناسب اینترنت در برخی شهرها و مناطق دورتر از پایتخت یا استان‌های بزرگ را اضافه کنید.
حالا طی گزارشی رسمی، اعلام شد سرعت اینترنت موبایل در ایران در ماه آگوست به 31.33 مگابیت بر ثانیه رسید؛ درحالی‌که در گزارش قبلی این سرعت برابر 33.44 مگابیت بر ثانیه بود. با این کاهش سرعت، رتبه ایران در رتبه‌بندی جهانی، 5 پله سقوط کرد و به جایگاه 72ام جهان رسید.
سرعت اینترنت ثابت هم در کشورمان کاهش داشته و از 12.11 مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی، به 11.92 مگابیت بر ثانیه رسیده است. در کنار کاهش سرعت، رتبه کشورمان هم چهار پله تنزل یافت و جایگاه 152ام جهان را گرفت.

این درحالی است که عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بیست وششمین رویداد نمایشگاهی الکامپ که تیرماه سال جاری برگزار شد اعلام کرد: «ما در پی افزایش سرعت پهنای باند و برقراری اینترنت برای تعداد زیادی روستا و مناطق دور افتاده‌ایم.»

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *