،

اختراع موس انگشتی!

حمیدزاده
اشتراک‌گذاری در:
اختراع موس انگشتی!

یکی از ابزارهای پرکاربرد در هنگام استفاده از رایانه، موس می‌باشد که عملکرد و شکل ساده‌ای دارد. اما به دلیل محبوبیت و راحتی استفاده از آن، طراحان همواره در حال ارایه طرح‌های جدیدی از آن هستند که کار کردن با آن آسان‌تر و جذاب‌تر باشد.

در همین راستا طراحان آلمانی به تازگی ابزاری به نام «کلیپ ماوس» را ابداع کرده‌اند که روی انگشتان دست قرار گرفته و نیازی به پد مخصوص ندارد تا روی آن حرکت کند. هدف از ساخت این کلیپ موس که به شکل حرف U است و روی انگشتان وسط و اشاره کاربر قرار می‌گیرد، جایگزین شدن با قابلیت «مجیک ماوس» اپل است.

هنگامیکه کاربر دستش را به شکل حرکات معمول ماوس، تکان می‌دهد یک حسگر سرعت‌سنج حرکات افقی ماوس را ردیابی کرده و آن‌ها را به وسیله بلوتوث به رایانه منتقل می‌کند. همچنین حرکات کلیک چپ و راست روی بازوی سمت چپ ابزار U شکل و هنگامی ردیابی می‌شوند که زیر انگشتان فرد روی یک نمایشگر تعبیه شده داخل آن فشرده می‌شوند. زمانی‌که کاربر نمی‌خواهد حرکات تایپش با حرکات ماوس اشتباه گرفته شود، می‌تواند به طور موقت با فشردن دکمه‌ای کنار شست، ابزار را غیرفعال کند. همین دکمه برای تنظیم دوباره مکان‌نما در وسط نمایشگر به کار می‌رود.

از آن‌جا که در هنگام استفاده از این موس هیچ لیزر یا تجهیزات اپتیکی دیگری به کار نمی‌رود، لازم نیست حتماً آن را روی سطح صاف و همواری مانند «ماوس پد» گذاشت. همچنین لازم به ذکر است که ماوس طراحی شده دارای باتری لیتیوم یونی است و با کابل «یو اس بی» شارژ شده و یک بار شارژ آن برای ۵۰ ساعت استفاده کافی می‌باشد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *