منتظر iOS 18 با تحولی در بخش طراحی باشید

جهانداری
اشتراک‌گذاری در:
iOS 18 با تحولی در بخش طراحی

شرکت اپل هر سال بهار با برگزاری رویداد WWDC  خود نسخه جدید سیستم عامل‌هایی چون iOS  را معرفی می‌کند. نسخه‌های جدیدی که با ویژگی‌های بهتری نسبت به نسل قبل ارائه می‌شوند و مشکل نسخه‌های قبل را هم برطرف می‌سازند.

حال به تازگی مارک گورمن از بلومبرگ گزارش داد، اپل اواخر امسال سیستم عامل iOS 18 را عرضه خواهد کرد، هرچند انتظار داریم در WWDC 2024 شاهد رونمایی آن در کنار سایر سیستم‌ عامل‌های اپل باشیم.

گورمن گزارش داد اپل قصد دارد iOS 18 را با رابط کاربری متفاوت و جدید منتشر کند. این شرکت همچنین در نظر داشته هوش مصنوعی را به سیستم عامل بعدی بیافزاید تا دست کمی از رقبایی چون گوگل و سامسونگ نداشته باشد.

شایعات اخیر فاش کردند که این  آپدیت تغییرات بزرگی در عناصر رابط کاربری (UI) ایجاد خواهد کرد که شباهتی به سیستم عامل visionOS اپل دارد. گورمن اضافه کرد افزودن طراحی جدید به iOS 18 حتمی خواهد بود و طرفداران و صاحبان محصولات این شرکت تحولی را شاهد خواهند بود که لذت بخش است.

همیشه کاربران اندروید یا iOS قبل انتشار آپدیت جدید انتظار تحولی در طراحی سیستم عامل دارند و هنگامی که تغییر بزرگی صورت نمی‌گیرد، موجب ناراحتی کاربران می‌شود. این تغییر پس از چندین سال عدم تغییرات توسط اپل از راه خواهد رسید و شادی طرفداران iOS 18 را به دنبال خواهد داشت.

سال گذشته بود که شاهد انتشار iOS 17 بودیم اما تغییراتی در طراحی نداشت و چند ویژگی‌ جدید برای آن در نظر گرفته شده بود. شایان ذکر بوده که منابع داخلی فاش کردند که اپل در حال ایجاد طراحی برای آوردن چندین ویژگی رابط کاربری از visionOS به iOS 18 خواهد بود. این ویژگی‌ها شامل عناصر رابط کاربری شفاف و جلوه تاری در برنامه‌های مختلف سیستم خواهد شد. با این حال، گورمن پیش بینی کرده چندین تغییر را شاهد خواهیم بود که روی رابط کاربری سیستم عامل جدید اعمال می‌شود. در همین بین، گورمن اضافه کرد که اپل همراه سیستم عامل جدید گوشی‌های هوشمند، در حال توسعه آپدیت جدید سیستم عامل macOS است

برخلاف iOS 18 قرار نیست در MacOS امسال شاهد تحولی در طراحی باشیم و کاربران حداقل باید تا نسخه 16 یا 17 منتظر باشند تا تغییرات بزرگی توسط اپل اعمال شود. این کمپانی کوپرتینویی همیشه سعی داشته قابلیت‌های کارآمدی را به محصولاتش بیافزاید تا بتواند رضایت مخاطب را جلب سازد.

اطلاعات بیشتری از این سیستم عامل در دست نیست و دقیقا نمی‌دانیم به جز طراحی بروز شده، چه ویژگی‌های جدیدی را به همراه دارد که می‌تواند موجب جلب توجه کاربر شود. این نسخه با معرفی در بهار، اواخر تابستان برای گوشی‌های آیفون واجد شرایط دردسترس قرار خواهد گرفت.

بنابراین پیش بینی شده بیشتر اطلاعات به حقیقت تبدیل شوند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *