4 چیزی که حسرت کاربران آیفون را هنگام کوچ به اندروید بیشتر می‌کند

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
مهاجرت از آیفون به اندروید

بسیاری از افراد قشر متوسط جامعه، با وضعیت کنونی گوشی‌ها آیفون، ممکن است با آن خداحافظی کرده و به اندروید روی بیاورند. قطعاً بسیاری از امکانات را از دست خواهند داد و البته مزیت‌هایی را نیز به‌دست خواهند آورد. این 4 امتیاز، قطعاً چیزی است که آیفون‌داران، احتمالاً بیشتر از همه آن‌را از دست می‌دهند:

قبل از اینکه با آیفون خود خداحافظی کرده و گوشی اندرویدی بخرید، باید چند نکته را در نظر داشته باشید. اگرچه انتقال همه داده‌های خود از آیفون به اندروید آسان‌تر می‌شود، اما ممکن است پس از تکمیل انتقال، برخی از چیزهای تلفن قدیمی خود را از دست بدهید.

AirDrop، iMessage و سادگی: دلایلی که کاربران جدید اندروید، بعد از مهاجرت از آیفون از دست می‌دهند.

AirDrop -1؛ مهم‌ترین مورد

برخی از بحث‌ها از قبل آشنایان قدیمی هستند، و به‌طور خاص، بخش زیادی از کاربران اندرویدی جدید که از آیفون آمده‌اند، به ابزار اپل اشاره می‌کنند که به شما امکان می‌دهد فایل‌ها را به‌صورت بی‌سیم بین دستگاه‌ها منتقل کنید، به‌عنوان یکی از عملکردهایی است که بیش از همه از دست می‌‌رود. این درست است که گوگل مدتی است که سیستم Nearby Share را به‌عنوان یک جایگزین تبلیغ می‌کند و روش‌هایی برای استفاده از AirDrop در اندروید (به روشی تا حدودی محدود) وجود دارد، اما تجربه آن هنوز رضایت‌بخش نیست.

iMessage -2 دومین مورد با اهمیت

حداقل برای بخشی از کاربران سابق آیفون که در کشورهایی زندگی می‌کنند که برنامه هایی مانند WhatsApp چندان مرتبط نیستند. به هر حال، iMessage یکی از بزرگترین دارایی‌های اپل در مبارزه با گوگل است، اگرچه این موضوع می‌تواند به‌زودی با تصمیم اپل برای پذیرش پروتکل پیام رسانی RCS تغییر کند.

3- حفظ ارزش، در فروش مجدد

این یکی دیگر از دلایل ارائه شده توسط کاربران سابق آیفون است. در طول سال‌ها، ثابت شده است که آیفون‌ها هنگام فروش ارزش کمتری نسبت به اندرویدی‌ها از دست می‌دهند،. اُفت قیمت کمتری دارند. چیزی که مهم است زمانی که ایده فروش دستگاه در بازار دست دوم در آینده‌ای نه چندان دور و کمترین ضرر ممکن است.

4- مدیریت اطلاع رسانی

سردرد دیگری که برای برخی از کاربرانی که پس از سال‌ها استفاده از iOS می‌خواهند از اندروید استفاده کنند این است که برخی از آن‌ها به جای دنبال کردن مسیرهای ساده‌تری مانند اپل، که حتی یک Status bar برای نمایش اعلان‌ها ندارد، از اندروید شکایت دارند که اعلان‌ها را برای «چیزهایی که نیازی به اعلان ندارند» نشان می‌دهد.

این 4 دلیل اصلی است که باعث می‌شود کاربران اندرویدی، مزایای آیفون‌های قدیمی خود را از دست بدهند، هرچند که تنها اینها نیستند. برخی از جنبه‌های دیگر مانند به‌روزرسانی‌های مکرر نرم‌افزار، باز کردن قفل امن با تشخیص چهره و… وجود دارند.

با این حال، اکثریت قریب به اتفاق این جنبه‌های مثبت، منحصر به آیفون نیستند. برای اینکه مقایسه منصفانه باشد، لازم است آیفون‌ها را با مدل‌هایی با قیمتی معادل اندروید مقایسه کنیم که در بالاترین محدوده‌ها قرار دارند. در نتیجه تفاوت‌های کمتر و کمتری بین مدل‌های هر دو اکوسیستم یافت می‌شود تا اینکه به نقطه‌ای می‌رسد که در در نهایت، همه چیز به ترجیحات شخصی بستگی دارد و آنچنان به برتری یک اکوسیستم به دیگری مربوط نمی‌شود.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *