،

قانونمند شدن پرداخت گوگل و اپل در استرالیا

حمیدزاده
اشتراک‌گذاری در:
قانونمند شدن پرداخت گوگل و اپل در استرالیا

اپل پی، گوگل پی و وی چت وی (متعلق به چین) طی سال‌های اخیر گسترش زیادی پیدا کرده‌اند. اما از آن‌جایی که این برنامه‌ها صرفا برای سیستم‌های پرداخت طراحی نشده‌اند، به همین دلیل خارج از سیستم رگولاتور مالی بسیاری از کشور‌ها از جمله استرالیا قرار می‌گیرند.
از همین رو دولت استرالیا تصمیم دارد قانونی را تصویب کند که به بانک مرکزی این کشور قدرت می‌دهد کیف پول‌های دیجیتال مانند اپل پی و گوگل پی را قانونمند کند.
این قوانین پیشنهادی به بانک مرکزی استرالیا (RBA) کمک می‌کند تا پرداخت‌های دیجیتال رصد و با همان شیوه شبکه کارت‌های اعتباری و دیگر تراکنش‌ها نظارت شوند. همچنین این قانون به خزانه‌دار قدرت می‌دهد تا هرگونه پلتفرم پرداختی که ریسکی برای کشور به حساب می‌آید را کنترل کند.
بر اساس این لایحه تعریف سیستم پرداخت و شرکت‌های فعال در این زمینه در قانون فعلی استرالیا وسیع‌تر می‌شود، چرا که سرعت گسترش و تغییر زیرساخت پرداخت‌ها و چهارچوب رگولاتوری با سرمایه گذاری به خصوص در بخش پرداخت‌ها و اقتصاد دیجیتال استرالیا یکسان نبوده است.

اما گوگل و اپل با این اقدام دولت و معرفی آن‌ها به عنوان تهیه کنندگان پرداخت مخالف هستند. آنها مدعی هستند مشتریان فقط از موبایل‌هایشان برای استفاده از کارت‌هایی استفاده می‌کنند که توسط بانک‌های انجام‌دهنده پرداخت صادر شده‌اند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *