اندروید 15، قابلیتی را که کاربران دوست داشتند را باز می‌گرداند

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
ویژگی ای که به اندروید 15 باز می‌گردد
ویژگی ای که به اندروید 15 باز می‌گردد

فهرست مطالب

طبق گمانه زنی‌ها، تعدادی از ویژگی‌های جدید ممکن است در اندروید 15 ظاهر شود، اما برخی از آنها در حال حاضر برای بسیاری از کاربران قدیمی آشنا هستند. به گفته میشال رحمان از Android Authority، ویجت‌های صفحه قفل می‌توانند در اندروید 15 بازگردند. تقریباً یک دهه است که ویجت‌های صفحه قفل را در اندروید ندیده‌ایم، اما این امکان وجود دارد که در نسخه 15 اندروید آینده بازگشت بزرگی داشته باشند.

آیا ویجت‌ها به صفحه قفل باز می‌گردند؟

یک متخصص و توسعه‌دهنده اندروید، منابع کدی را در Android 14 QPR2 Beta 3 یافت که مربوط به پشتیبانی از ویجت صفحه قفل است. دو راه ممکن وجود دارد که گوگل می‌تواند ویجت‌ها را در صفحه قفل اندروید 15 بسازد: از طریق ویژگی در یک نگاه، یا از طریق یک «فضای مشترک» جدید، حداقل طبق برآورد رحمان. این فضای جدید ممکن است همیشه در صفحه قفل قابل دسترسی نباشد. در عوض، احتمالاً برای دسترسی به فضای مشترک، باید انگشت خود را از راست به چپ بکشید. در آنجا می‌توانید ویجت‌های بیشتری را به‌دلخواه خود اضافه و مرتب کنید. اگر ویجت‌های صفحه قفل به این روش کار می‌کردند، تقریباً مشابه ویژگی Today View iOS در صفحه‌های قفل و صفحه اصلی بود که با کشیدن انگشت از چپ به راست به آن دسترسی پیدا می‌کنید.

رحمان توانست فضای مشترک را در اندروید 14 QPR2 بتا 3 فعال کند، اگرچه ظاهراً این ویژگی هنوز در حال توسعه است. Google Calendar، Google Clock و Google Apps همگی دارای ویجت‌هایی بودند که می‌توانستند به این فضا اضافه شوند، اما پشتیبانی از سایر برنامه‌ها هنوز در دسترس نیست. رحمان اشاره کرد که دسته KEYGUARD باید وجود داشته باشد تا یک برنامه به‌عنوان یک ویجت ظاهر شود و اکثر برنامه‌ها نیازی به استفاده از KEYGUARD ندارند زیرا ویجت‌‍های صفحه قفل در اندروید در دسترس هستند. فضای مشترک ممکن است به امکانات بزرگ‌تر محدود شود. این شبیه کاری است که اپل با Today View در ابتدا آن را برای iPadOS منتشر کرد و بعداً آن را به iOS منتقل کرد.

نسخه محدودتر ویجت‌های صفحه قفل می‌تواند از طریق «At a Glance» کار کند، که می‌تواند قبلاً یک ویجت در نظر گرفته شود. ظاهراً گوگل به‌دنبال افزودن ویجت‌ها به نسخه‌های آینده صفحه قفل اندروید است. با این حال، ما به‌طور قطع نمی‌دانیم که در نهایت چگونه خواهد بود و آیا آنها واقعاً بخشی از اندروید 15 خواهند شد یا خیر.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *