،

گوشی های سامسونگ | ساخت گوشی های بیشتر سامسونگ در چین

جهانداری
اشتراک‌گذاری در:
گوشی های سامسونگ | ساخت گوشی های بیشتر سامسونگ در چین

در سال 2019 بود که سامسونگ تصمیم گرفت تولید و طراحی برخی مدل‌های ارزان و اقتصادی را به شرکای خارجی واگذار کند. حال به نظر رسیده کمپانی کره‌ای درصدد پیشرفت در این زمینه است. 

به گزارش رسانه کره‌ای TheElec، سامسونگ تولید گوشی هوشمند توسط شرکای چینی یا سازندگان مشابه را از 40 میلیون دستگاه به 60 میلیون دستگاه رساند. این یعنی 25 درصد هدف تولید 270 میلیون دستگاهی با برون سپاری سامسونگ به تولید رسیدند.

این گزارش افزود که 28 میلیون دستگاه گوشی توسط شرکای ویتنامی سامسونگ به تولید رسیدند. برای نخستین بار از سال 2019 بود که سامسونگ برون سپاری تولید گوشی خود را شروع کرد. این امر کمک کرده تا کمپانی کاهش هزینه را تجربه کند. این برند همیشه روی چنین استراتژی برای گوشی‌های اقتصادی تمرکز دارد و شامل مدل‎‌های پیشرفته و رده بالا کمتر می‌شود.

چنین تصمیمی به سامسونگ کمک می‌کند تا گوشی اقتصادی را با قیمت رقابتی راهی بازار نماید. البته این نظریه هم وجود دارد که تولید گوشی اقتصادی توسط ODM یا همان برون سپاری شده، به دلیل برخی موارد موجب کاهش کیفیت دستگاه موردنظر شود. از جمله گوشی‌های برون سپاری شده مدل گلکسی A03s است. 

این تلفن هوشمند ویژگی‌های مطلوبی چون عمر باتری خوب را ارائه می‌دهد. البته در بحث کیفیت و سخت افزار شاید چندان قابل تعریف نباشد. باید بیان داشت که سامسونگ تنها سازنده اندروید در لیست 10 گوشی هوشمند پرفروش در سال‌های 2022 و 2023 محسوب می‌شد. این نشان داده که استراتژی برون‌سپاری ارائه گوشی‌های اندرویدی ارزانی بوده که مردم به دنبال آن هستند.

در اخباری مرتبط پیشتر آشکار شد که سامسونگ و iFixit به همکاری خود پایان دادند. به گفته iFixit، این شرکت دیگر برای دلایلی حاضر به همکاری نیست و از جمله این دلایل قیمت بالا قطعات و طراحی سامسونگ، توزیع کننده قطعات و ابزار شخص ثالث است. این خبر دو سال پس از شروع این برنامه منتشر شد.

سامسونگ پاسخ داد که به وب سایت دیگری به نام SamsungParts.com روی خواهد آورد که توسط Encompass پشتیبانی از آن صور می‌گیرد.

به گفته کایل وینز، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران iFixit، دلیل اصلی این پایان قیمت بالا قطعات سامسونگ. این شرکت همچنین نمی‌توانست ایمن سازی قطعات جدیدترین گوشی‎‌ها مانند Galaxy S23، Z Flip5، Z Fold5 انجام دهد. جالب بوده که آنها در samsungparts.com در دسترس می‌باشند.

انتظار داریم سامسونگ هر سال با پیشرفتی در زمینه تولید گوشی رو به رو شود و به موفقیت‌هایی دست یابد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *