اپلیکیشن‌های موبایل همه‌چیز را در مورد ما می‌دانند، با این ترفند ساده از آن جلوگیری کنید

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
برنامه های موبایل می توانند همه چیز را در مورد ما پیدا کنند

تلفن‌های همراه به‌قدری بخشی از زندگی ما شده‌اند که عملا آنها را در تمام طول روز در دستان خود داریم. ما از آنها نه تنها برای ارتباط، بلکه برای بازی یا تماشای فیلم و ویدئوها استفاده می‌کنیم. بنابراین، تقریباً همه با این واقعیت مواجه شده‌اند که اپلیکیشن‌ها نیاز به دسترسی به دستگاه‌ها و مجوز برای ردیابی فعالیت‌ها دارند. اگر شخصی به یک اپلیکیشن‌ ردیابی اجازه دهد، آن برنامه در بیشتر موارد می‌تواند چیزهای زیادی در مورد آنها پیدا کند. با این حال، تعداد کمی از مردم می‌دانند که داده‌ها توسط برنامه‌هایی که ما در تلفن‌های همراه خود داریم نیز جمع آوری می‌شود، اما ما اصلا از آنها استفاده نمی‌کنیم.

همانطور که پورتال Mirror اشاره می‌کند، کارشناسان شرکت امنیتی Kaspersky توصیه می‌کنند که بعضی اپلیکیشن‌ها را حذف کنید.

احتمالاً اپلیکیشن‌هایی در گوشی هوشمند خود دارید که بیش از یک سال است از آنها استفاده نکرده‌اید. یا شاید حتی آنهایی که اصلاً باز نکرده‌اید. پورتال LADbible به نقل از کارشناسان گفت: آنها حافظه را اشغال می‌کنند و همچنین می‌توانند باتری مصرف کنند.

کارشناسان افزودند: «و مهم‌تر از همه، آنها می‌توانند به جمع‌آوری داده‌های مربوط به گوشی هوشمند شما، یعنی درباره شما ادامه دهند.» بنابراین آنها توصیه می‌کنند از “قانون یک‌روزه” پیروی کنید.

ویدیو: این اپلیکیشن‌های مخرب در گوگل پلی دو میلیون نصب دارند!

یک توصیه ساده

ایده خوبی است که هر روز یک اپلیکیشن‌ را که اصلا از آن استفاده نمی‌کنیم را حذف کنیم. به گفته کارشناسان، کارایی گوشی بهبود یافته و فضای ذخیره سازی آزاد خواهد شد.

آنها افزودند: “این به شما کمک می‌کند تا دید کلی داشته باشید و نحوه استفاده از داده‌ها را کنترل کنید و از جمع‌آوری آنها جلوگیری کنید.” با این حال، ممکن است این اتفاق بیفتد که برخی از اپلیکیشن‌ها از قبل روی تلفن همراه نصب شده باشند و نتوان آنها را به‌طور کامل حذف کرد.

در این مورد، تنها یک راه‌کار وجود دارد: کاربران می‌توانند آنها را از اجرای در پس زمینه Stop کنند.

نظرات ارزشمند شما

2 دیدگاه

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *