چرا نباید از گِلس‌های محافظ صفحه موبایل استفاده کرد؟

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
عدم نیاز گوشی به گلس محافظ صفحه
عدم نیاز گوشی به گلس محافظ صفحه

فهرست مطالب

محافظ صفحه نمایش در گوشی هوشمند شما شاید بسیار مهم به‌نظر برسد، اما اینطور نیست! پلاستیک شیشه‌طوری که صفحه نمایش شما را می‌پوشاند یک تزئین بیش نیست. صفحه نمایش شما بدون آن بدتر نخواهد بود. محافظ‌های صفحه نمایش زمانی در گوشی‌های هوشمند بسیار مهم بودند.

در آن زمان، فناوری صفحه نمایش در گوشی‌های هوشمند هنوز جدید بود و دوام ضعیفی داشت. امروز داستان فرق کرده است. تنها در صورتی که از یکی از گوشی‌های هوشمند قدیمی استفاده می‌کنید، ممکن است به محافظ صفحه نیاز داشته باشید.

مقاومت در برابر خراش

امروزه اکثر گوشی‌های هوشمند از گوریلا گلس استفاده می‌کنند. شرکت سازنده عینک گوریلا در فناوری خود پیشرفت زیادی کرده است. تمام صفحه‌های مورد استفاده در گوشی‌های هوشمند ضد خش هستند. یک صفحه نمایش ضد خش می‌تواند در برابر خراش اکثر اجسام رایج مقاومت کند.

در گذشته، قرار دادن کلید و تلفن در یک جیب کار وحشتناکی بود، اما امروز، لازم نیست نگران آن باشید. اشیایی مانند کلید، سکه و پین که ممکن است در جیب شما باشد، هیچ آسیبی به صفحه نمایش گوشی شما وارد نمی‌کند.

تعداد بسیار کمی از اشیاء می‌توانند صفحه نمایش تلفن‌های هوشمند امروزی را خراش دهند. اگر از تلفنی استفاده می‌کنید که گوریلا گلس 3 به بالا دارد، به محافظ صفحه نیازی ندارید. بسیاری از مردم سعی کرده‌اند صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند را در یوتیوب خراش دهند و فقط اجسام بسیار سخت آثار خراش بر جای گذاشته اند. اگر معمولاً محافظ صفحه‌نمایش برای محافظت از صفحه نمایش خود در برابر خط و خش می‌خرید، وقت آن است که متوقف شوید.

امروزه گوشی‌های هوشمندی حتی تا قیمت ۸۰ دلار با صفحه‌نمایش مناسب و بادوام عرضه می‌شوند. البته صفحه نمایش‌ها غیر قابل تخریب نیستند اما در برابر خط و خش مقاومت خوبی دارند. پرداخت 45-50 هزار تومانبرای محافظت از صفحه نمایش گوشی هوشمند احمقانه است.

حفظ زیبایی تلفن

در حالی که برخی از تلفن‌‎ها حتی با داشتن محافظ صفحه نمایش خوب به‌نظر می‌رسند، اما برخی دیگر وحشتناک اند. اگر عاشق گوشی‌های شیک هستید، می‌خواهید گوشی تا حد امکان باریک باشد. افزودن محافظ صفحه نمایش آن را ضخیم‌تر و زشت‌تر می‌کند.

محافظ‌های صفحه نمایش مستعد خراش و ترک هستند. در واقع آنها راحت تر از صفحه نمایش اصلی گوشی می ترکند. در نهایت گوشی شما را زشت جلوه می‎‌دهند. زمانی که محافظ های صفحه را روی گوشی خود نصب می‌کنید، حباب های هوا بین صفحه نمایش و محافظ صفحه قرار می‌گیرند.

صفحه نمایش با آن حباب‌های هوا بد به نظر می‌رسد. یا محافظ صفحه دیگری می‌خرید یا باید با حباب‌های زشت هوا زندگی کنید. حباب‌های هوا روی محافظ صفحه شما زمانی ایجاد می‌شوند که محافظ صفحه‌نمایش را به‌طور ناهموار قرار دهید.

گلس محافظ صفحه گوشی اضافی و بیخودی است

صرفه‌جویی در هزینه

خرج کردن بین 10 تا 100 هزار تومان برای یک محافظ صفحه نمایش هر چند ماه یک بار هدر دادن پول است. در عوض، یک دستمال عینک برای خود تهیه کنید که صفحه نمایش شما را روزانه برای بیش از یک سال درخشان نگه می‌دارد.

چگونه از صفحه نمایش خود برای مدت طولانی محافظت کنیم

صفحه نمایش گوشی هوشمند شما بخ خودی خود بادوام است. هیچ کاری برای دوام‌تر کردن بیشتر نمی‌توانید انجام دهید. تنها کاری که می‌توانید انجام دهید این است که آن را خوب نگه دارید تا دوام بیشتری داشته باشد. به همان اندازه که در برابر اکثر خراش‌ها مقاومت می‌‍کند، به مرور زمان فرسوده می‌شود.

برای اینکه صفحه نمایش خود را خوب نگه دارید، سعی کنید همیشه گوشی خود را در حالی که صفحه نمایش به سمت بالا باشد، زمین بگذارید. ذرات کوچک شن روی سطوح ممکن است باعث ایجاد خراش روی صفحه نمایش شما شوند، اگر برای مدت طولانی در معرض آن قرار بگیرند.

مکان‌های خاصی داشته باشید که گوشی خود را در آنجا نگهداری کنید. در ماشین خود، آن را روی هولدر قرار دهید، در خانه خود آن را در یک مکان خاص قرار دهید. انجام این کار به شما کمک می‌کند تا از آسیب تصادفی صفحه گوشی خود جلوگیری کنید. بسیاری از مردم روی تلفن های خود می‌نشینند و به‌طور تصادفی آنها را از روی میز هل می‌دهند زیرا انتظار نداشتند تلفن آنجا باشد.

نتیجه

اگر قصد خرید گلس محافظ صفحه نمایش را داشتید، دوباره فکر کنید. چرا پول خود را هدر دهید؟ اگر قبلاً یکی دارید، اکنون آن را بردارید و از صفحه نمایش زیبای خود لذت ببرید. گلس‌های صفحه نمایش در گوشی‌های هوشمند فعلی ضروری نیستند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *