نینتندو سوییچ 2 در سال 2025 معرفی خواهد شد

جهانداری
اشتراک‌گذاری در:
نسل بعدی کنسول نینتندو سوییچ اوایل سال 2025 معرفی و عرضه خواهد شد

شرکت نینتندو یکی از بزرگان صنعت بازی‌های ویدئویی بوده که هر سال عناوین جدیدی ارائه می‌دهد. این برند علاوه تولید بازی، به توسعه سخت‌افزار هم می‌پردازد، به شکلی که تاکنون شاهد معرفی و عرضه کنسول‌های متنوعی بودیم.
براساس یک گزارش تازه انتشاریافته، شرکت نینتندو به تولیدکنندگان بازی‌های کنسول خود اعلام کرد که نسل بعدی کنسول نینتندو سوییچ اوایل سال 2025 معرفی و عرضه خواهد شد. تاکنون شایعات متعددی از این کنسول دستی هیبریدی منتشر شده و هیچ یک به تایید یا تکذیب شرکت ژاپنی نرسید.
پیش از این گزارش شده بود که نینتندو سوییچ 2 با طراحی بهتر و سخت افزار قوی‌تر اواخر سال 2024 معرفی و عرضه می‌شود. اما به‌دلیل پاره‌ای از مشکلات، برند ژاپنی تصمیم گرفت تاریخ را تغییر دهد.
در حقیقت نینتندو به برخی از مدیران گفته که انتظار کنسول را تا مارس 2025 نباید داشت. این بدان معنا بوده که کنسول نسل بعدی دوره خرید کلیدی تعطیلات را از دست خواهد داد، که معمولاً زمان ایده‌آل برای اولین کنسول‌های جدید است.
بیشتر برندها برای فصل تعطیلات کنسول جدیدی معرفی و عرضه می‌کنند. سوییچ که اکنون هفت سال از عمرش گذشته، بیش از 139 میلیون دستگاه فروخته و موفقیت‌های فوق العاده‌ای مانند دو بازی برنده جایزه Legend of Zelda و یک Mario Kart 8 Deluxe که بیش از 60 میلیون نسخه فروخته، بدست آورد.
این گجت گیمینگ هیبریدی بیش از بسیاری کنسول‌ها طرفداران خود را حفظ کرد و سهام نینتندو در این هفته به بالاترین حد رسید زیرا سرمایه‌گذاران در انتظار رونمایی کنسول نسل جدید این برند هستند. این تاخیر صبر آنها را آزمایش خواهد کرد زیرا نینتندو عمر سوییچ فعلی را بیش از این افزایش خواهد داد.
نینتندو امیدوار است با کنسول دستی نسل جدید خود بتواند باری دیگر موفقیتی به ثبت برساند و فروش بالایی کسب کند. نینتندو ژاپنی، بازی‌های نسبتاً کمی داشته که امسال برای سوییچ عرضه خواهند شد. در این بین تحلیلگر ژاپنی سرکان توتو بیان داشته علت اصلی کم بودن بازی‌های سال 2024 نینتندو، توسعه نسل جدید کنسول و ارائه بازی‌های بهتر برای نسل بعدی است.
توتو بیان کرد:
«نینتندو احتمالاً در سال جاری بازی کمی ارائه خواهد کرد. این شرکت همچنان سعی دارد تا بلاک‌باسترها را برای کنسول بعدی تدارک بیند، بنابراین سال 2024 ممکن است شاهد ریمسترهای بیشتری از موفقیت‌های قدیمی نینتندو باشیم. در هر صورت، سال 2024 بدون دستگاه جدید برای طرفداران نینتندو بسیار سخت خواهد بود.”
یکی از نمایندگان نینتندو بیان کرد که این شرکت در حال حاضر هیچ اطلاعاتی ارائه نخواهد کرد. شرکت سازنده در مورد هر جانشین بالقوه سوییچ صمیمانه صحبت کرده، رئیس این شرکت Shuntaro Furukawa وعده داده که پس از گزارش درآمدهای سه ماهه مارس، در مورد برنامه‌های خود برای سال مالی آینده صحبت خواهد کرد.
پیش از این رسانه Video Games Chronicle گزارش داد که نینتندو قصد دارد معرفی و عرضه سوییچ 2 را به سال 2025 موکول کند. دلیل این تاخیر مشخص نشد و به نظر می‌رسد مشکلات زنجیره تامین این شرکت ژاپنی را برآن داشت تا تصمیم به تاخیر بگیرد.
نسل فعلی سوییچ که اولین نسل محسوب شده و سال 2017 به بازار رسید، توانست به شدت محبوب شود و فروش خیره کننده‌ای برای نینتندو رقم زند. مشخص نیست آیا نسل بعد هم چنین موفقیتی را شاهد هستیم یا خیر.
بنابراین باید به انتظار ادامه داد تا حقیقت مشخص شود و برنامه این شرکت مطرح صنعت برای آینده آشکار شود. نینتندو هر سال بازی‌هایی هم برای کنسول‌های خود منتشر می‌کند و انتظار داریم سال 2025 در کنار کنسول جدید، بازی‌های مهیج و نسل جدیدی را هم شاهد باشیم.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *