توصیه نوکیا به اوپو: یاد بگیرید بر اساس قوانین بازی کنید

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
شکایت نوکیا از اوپو


دادگاه عالی خبر خوبی برای نوکیا داشت. دادگاه عالی اخیراً ادعای برند گوشی‌های هوشمند Oppo را علیه حکم دادگاه عالی دهلی که شرکت را موظف به واریز 23 درصد از مبلغ حاصل از فروش خود در این کشور به دلیل نقض حق ثبت اختراع نوکیا می‌کرد، رد کرد. نوکیا از این تصمیم استقبال کرد و اعلام کرد: ما از تصمیم دادگاه عالی استقبال می‌کنیم. Oppo تمایلی به تمدید مجوز خود با شرایط منصفانه و معقول یا حل و فصل دوستانه این موضوع نداشته است و به مدت دو سال بدون پرداخت حق امتیاز از فناوری ما استفاده کرده است. یکی از سخنگویان نوکیا در بیانیه‌ای گفت: دادگاه‌های هند، آلمان، بریتانیا، هلند و برزیل همگی به نفع نوکیا رای داده‌اند.
در بیانیه آمده است: «یک بار دیگر، ما اوپو را دعوت می‌کنیم تا طبق قوانین بازی کند و مانند رقبای خود، به جای ادامه فعالیت بدون مجوز، با شرایط منصفانه و معقول موافقت کند.»

نقل قول از طرف اوپو

از سوی دیگر، Oppo Guangdong، همراه با Oppo Mobile Telecommunications، Oppo Mobiles India، Realme Mobile Telecommunications (هند)، و OnePlus Technology و دیگران قبلاً به دادگاه عالی اعتراض کرده بودند که حکم HC شرایط بازی را تغییر داده است. آن‌ها مدعی شدند که این امر سختی بیشتری برای آن‌ها ایجاد کرده است، زیرا این واقعیت را نادیده می‌گیرد که سود نوکیا توسط ضمانت‌های بانکی آن تضمین شده است.
این شرکت «مزیت نامناسب» را برای نوکیا مدعی شد و افزود که تعهد تحمیل شده به Oppo برای امنیت بیشتر نوکیا در هند، فراتر از BGهایی که در ادامه پیشنهاد جهانی ارائه شده است، ناعادلانه است.
در آگوست 2022، اوپو مجبور شد فروش خود را در آلمان متوقف کند، زیرا نوکیا در دعوای قانونی به دلایل مشابه برنده شد. این شرکت مخابراتی همچنین از اوپو در سایر کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، هلند و بریتانیا شکایت کرده است.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *