انویدیا به شرکت ارزشمندی تبدیل شد

جهانداری
اشتراک‌گذاری در:
افزایش ارزش سهام انویدیا

انویدیا را باید یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده تراشه گرافیکی جهان دانست که هر سال نسل جدیدی از گرافیک‌های خود را معرفی و عرضه می‌کند. براساس اطلاعات منتشر شده از بازار سهام، اکنون ارزش این شرکت امریکایی نسبت به اقتصاد برخی کشورها قوی‌تر است.

افزایش ارزش سهام انویدیا در پایان هفته قبل، این شرکت را به سومین برند ارزشمند امریکایی تبدیل کرده که ارزش بالایی دارد. ارزش این شرکت نسبت به تولید ناخالص داخلی کشورهایی چون ترکیه، استرالیا و کره جنوبی بیشتر است.

ارزش این شرکت به هر سهم 788 دلار رسید و ارزش آن اکنون 1.97 تریلیون دلار اعلام شده که رقمی خیره کننده و بزرگ تلقی می‌شود. پیش از بسته شدن بازار ارزش این شرکت از 2 تریلیون دلار هم عبور کرد که طبق داده صندوق بین المللی پول، چنین رقمی نسبت به تولید ناخالص داخلی بیشتر کشورها به جز 11 کشور بیشتر محسوب می‌شود.

البته باید بیان داشت که نباید تولید ناخالص داخلی یک کشور را با ارزش یک شرکت مقایسه کرد و این قیاس صورت گرفته نیز بیشتر جنبه مشخص نمودن سطح ارزش شرکت موردبحث دارد تا مقایسه.

انویدیا را باید یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده تراشه گرافیکی جهان دانست

طی 1 سال قبل، انویدیا توانسته ارزش خود را با افزایش 238 درصدی رو به رو کند و گفته شده این امر بیشتر برای رشد محبوبیت هوش مصنوعی و بازار مربوط به آن است. باید بیان داشت که شرکت‌ها برای توسعه اپ هوش مصنوعی خود نیاز به گرافیکی همچون گرافیک انویدیا دارند.

بنابراین بدیهی بوده که چنین آماری را شاهد باشیم و ارزش انویدیا را به شدت افزایش داد. از آنجایی که بازار هوش مصنوعی بسیار داغ شده، انتظار داریم رشد ارزش این شرکت مطرح ادامه پیدا کند و بتواند سودآوری بالایی کسب کند.

با افزایش درآمد نیز شاهد افزایش ارزش سهام کمپانی نیز خواهیم بود. این شرکت هر سال نسل جدیدی از تراشه گرافیکی خود را با قدرت پردازش بهتر و فناوری جدید معرفی و عرضه می‌کند. روز پنجشنبه شاهد افزایش 277 میلیون دلاری ارزش این شرکت بودیم و این رویه همچنان ادامه دارد. البته این شرکت تنها در زمینه گرافیک فعالیت نداشته و حوزه‌های دیگری هم فعال است. برند مورد اشاره رقیب جدی AMD دیگر بازیگر بزرگ صنعت بوده که تاکنون توانسته به موفقیت بالایی دست یابد. در زمینه گیمینگ نیز انتظار ظهور گرافیک‌های جدید انویدیا باشیم که روی لپ‌تاپ و رایانه شخصی تعبیه می‌شود.

پیش از این سری کارت‌های گرافیکی RTX 40 معرفی شد که هر یک ویژگی‌های بهتری نسبت به نسل قبل دارند. سری جدید دارای قدرت پردازشی بالاتر، حافظه ویدئویی بیشتر و برخی ویژگی‌های دیگر است. انتظار داریم بزودی اخبار بیشتری از این شرکت شاهد باشیم که همیشه تلاش می‌کند در مقایسه با برندی چون AMD محصولاتی حرفه‌ای‌تر و بهتر ارائه دهد. شایان ذکر بوده محصولات این شرکت نسبت به AMD قیمت بالاتری داشته و همین امر گاهی موجب شده تا AMD فروش گرافیکی بیشتری داشته باشد. اما به طور کلی انویدیا برتری‌هایی در مقایسه با AMD داشته که آن را به برند برتر صنعت گرافیک تبدیل می‌سازد.

باید منتظر ماند آیا این افزایش ارزش هر سهم انویدیا ادامه دارد یا پیش بینی ما اشتباهی بیش نیست. هیچ چیز مشخص نیست و نباید به هر تحلیلی هم اکتفا کرد. به هر حال شرکت انویدیا قصد داشته این افزایش ارزش ادامه دار بوده تا بتواند به کسب سود بیشتری از صنعت مورد اشاره بدست آورد و موفقیت‌هایی کسب کند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *