،

وان پلاس 13 اولین گوشی مجهز به تراشه نسل جدید کوالکام است

جهانداری
اشتراک‌گذاری در:
OnePlus 13, Ace 3V ممکن است اولین تراشه‌های نسل بعدی اسنپدراگون باشد.

براساس گزارش تازه انتشاریافته، وان پلاس در نظر دارد گوشی‌های هوشمند نسل جدید خود را با جدیدترین پردازنده کوالکام مجهز کند. این یعنی دو گوشی وان پلاس 13 و وان پلاس آیس 3وی اولین مدل‌هایی هستند که به چیپ جدید اسنپدراگون 8 نسل X و اسنپدراگون 7 نسل X تجهیز می‌شوند.

چیپ های قدرتمند در وان پلاس 13 و آیس 3وی

چیپ های قدرتمند در وان پلاس 13 و آیس 3وی

خبر را یکی از خبرسازان صنعت اسمارت پیکاچو در میکروبلاگینگ چینی ویبو منتشر کرده است. در این میکروبلاگینگ خبرسازان متعددی هستند که بیشتر اطلاعات آنها به حقیقت تبدیل می‌شود. بنابراین انتظار رفته گفته اسمارت پیکاچو هم به حقیقت تبدیل شود.

در این گزارش مشخص شده که آیس 3 وی دارای پردازنده جدید اسنپدراگون 7 نسل X بوده و از نمایشگری با وضوح 1.5K و باتری غول 5500 میلی آمپرساعتی انرژی می‌گیرد. باتری که از شارژ سریع سیمی 100 وات برخوردار است.

 این اطلاعات دقیقا همان جزئیاتی بوده که پیشتر در فضای اینترنت درباره وان پلاس آیس 3 وی منتشر شد. بنابراین احتمالا تبدیل شدن آنها به حقیقت بسیار بالاست. در سوی دیگر پیش بینی شده وان پلاس 13 پرچمدار را با چیپ اسنپدراگون 8 نسل 4 ملاقات کنیم. این چیپ هنوز توسط کوالکام معرفی نشده و انتظار رفته نسبت به رقبا عملکرد بهتری در بنچمارک‌ها از خود نشان دهد.

پیشتر گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه توسعه وان پلاس 13 آغاز شده و این گوشی با پردازنده اسنپدراگون 8 نسل 4 از راه می‌رسد. جزیئات بیشتری نه از این مدل و نه از وان پلاس آیس 3 وی داریم.

تنها می‌دانیم که شرکت چینی در حال توسعه دو گوشی هوشمند هیجان انگیز است که با قیمتی رقابتی راهی بازار می‌شوند. مدل‌های پرچمدار و قاتل پرچمداری که می‌توانند نظر مخاطب خود را به شدت جلب کنند.

هر سال وان پلاس با معرفی پرچمدار خود توانسته نظر مخاطب را حسابی جلب کند و سال جاری نیز چنین خواهد بود. امسال باید شاهد چندین مدل میان رده، قاتل پرچمدار باشیم هر چند پرچمدار متعدد نیستند.

متاسفانه اخیرا شایعه شد ممکن است وان پلاس اوپن نسخه دومی نداشته باشد. پیشتر گفته شد ویوو و اوپو از شرکای وان پلاس تصمیم دارند به خروج از صنعت گوشی تاشو فکر کنند. این یعنی احتمال اینکه برندهای مورد اشاره از صنعت خارج شوند بسیار است. اما مدتی بعد یکی از نمایندگان اوپو بیان داشت این خبر شایعه بوده و قرار نیست شرکت‌ها خروجی داشته باشند.

البته درست بوده که نماینده اوپو خبر را تایید نکرد اما گفته شده محدودیتی در محصولات این شرکت به دنبال خواهد بود و این یعنی اگرچه مدل فولدی در راه است اما خبری از مدل فلیپ در سال 2024 نخواهد بود.

به هر حال باید منتظر ماند تا برنامه دقیق وان پلاس را جویا شویم. شرکتی که همیشه به دنبال نوآوری است.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *