آشوب در دفتر OpenAI ! سام آلتمن پس از دو روز بازمی‌گردد؟

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
بازگشت سام آلمن به OpenAI دو روز بعد از اخراج

این آخر هفته در دفتر OpenAI آشوب بود. این شرکت شاهد بود که هیئت مدیره آن سام آلتمن را از سمت مدیرعاملی اخراج کرد و مدیر اجرایی میرا موراتی را به‌عنوان مدیر اجرایی موقت اعلام کرد، شاهد استعفاهای زیادی بود و سپس در مورد بازگرداندن آلتمن تجدید نظر کرد.
در 17 نوامبر، هیئت مدیره OpenAI به‌طور ناگهانی اعلام کرد که سام آلتمن، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت، برکنار شده است. فاش شد که هیئت مدیره «به این نتیجه رسید که او در ارتباطات خود با هیئت مدیره به‌طور مداوم صادق نبوده و مانع از توانایی آن در انجام مسئولیت هایش شده است».

اما اکنون منابع، The Verge گزارش می‌دهد که هیئت مدیره در حال مذاکره با آلتمن برای بازگرداندن او به‌عنوان مدیر عامل OpenAI است.

اتفاقی که در این بین افتاد

کمتر اطلاعاتی در دست است که چرا از آلتمن خواسته شد تا آنجا را ترک کند اما برکناری او منجر به هرج و مرج در شرکت شد. بلافاصله پس از اینکه به آلتمن گفته شد که آنجا را ترک کند، یکی از بنیانگذاران و رئیس سابق شرکت، گرگ براکمن اعلام کرد که «بر اساس اخبار امروز، من استعفا دادم».

به‌زودی، گزارش‌هایی مبنی بر اینکه آلتمن به‌دنبال راه‌اندازی یک سرمایه‌گذاری جدید است و بسیاری در OpenAI مایلند از براکمن برای ترک شرکت پیروی کنند، منتشر شد. گفته می‌شود که سه رهبر OpenAI نیز استعفا داده‌اند و گزارش شده است که بسیاری از کسانی که استعفا داده‌اند مایل به پیوستن به آلتمن در سرمایه‌گذاری جدید او هستند.

در همین حال، سرمایه‌گذاران نیز انتظار خروج انبوه استعدادها در این شرکت را داشتند و همچنین گزارش شد که سرمایه‌گذاران زیادی روی سرمایه‌گذاری جدید آلتمن فشار آورده‌اند. گزارش‌های آیفون با هوش مصنوعی نیز دوباره مطرح شد.

نظر ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت

OpenAI از حمایت مایکروسافت برخوردار است و گفته می‌شود که سازنده ویندوز 13 میلیارد دلار روی سازنده ChatGPT سرمایه‌گذاری کرده است. نادلا به سمت X رفت تا از رهبری جدید شرکت حمایت کند.
همانطور که در Microsoft Ignite این هفته دیدید، ما به‌سرعت به نوآوری برای این دوره از هوش مصنوعی ادامه می‌دهیم، با بیش از 100 اعلامیه در سراسر صنعت فناوری، از سیستم‌های هوش مصنوعی، مدل‌ها و ابزارها در Azure گرفته تا Copilot. مهمتر از همه، ما متعهد هستیم که همه اینها را در حالی که برای آینده می‌سازیم به مشتریان خود ارائه دهیم».
ما یک توافق بلندمدت با OpenAI با دسترسی کامل به همه چیزهایی که برای ارائه برنامه نوآوری خود نیاز داریم و یک نقشه راه محصول هیجان انگیز داریم. و به شراکت ما و میرا و تیم متعهد بمانیم. با هم، ما به ارائه مزایای معنادار این فناوری به جهان ادامه خواهیم داد.»

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین‌های فناوری