نحوه مشاهده و پرداخت قبض تلفن ثابت

حمیدزاده
اشتراک‌گذاری در:
نحوه مشاهده و پرداخت قبض تلفن ثابت
نحوه مشاهده و پرداخت قبض تلفن ثابت

فهرست مطالب

تلفن ثابت از ابزارهای ضروری و پرکاربرد در خانه و محل کار است و بنابر اعلام شرکت مخابرات، صورت حساب آن باید ماهانه و در مهلت زمانی مشخص شده پرداخت گردد تا از قطع یک‌طرفه خط تلفن جلوگیری شود. با حذف قبض‌های کاغذی، مشترکین برای مشاهده و پرداخت قبض تلفن ثابت خود می‌توانند با روش‌های مختلفی نسبت به مشاهده و پرداخت قبض خود اقدام کنند. ما قصد داریم در ادامه این مطلب به روش‌های مشاهده قبض تلفن ثابت و نحوه‌ی پرداخت آن بپردازیم که با ما همراه باشید.

به طور کلی برای مشاهده و پرداخت قبض تلفن ثابت روش‌های مختلفی وجود دارد که مهمترین آن‌ها عبارتند از :

  •   مشاهده قبض تلفن ثابت از طریق وبسایت مخابرات
  • مشاهده قبض تلفن ثابت با کد USSD
  • استعلام قبض تلفن ثابت از طریق تلفن گویا
  • مشاهده قبض تلفن ثابت با استفاده از انواع اپلیکیشن‌ها

     

مشاهده قبض تلفن ثابت از طریق وبسایت مخابرات

یکی از روش‌های دریافت قبض تلفن ثابت مراجعه به سامانه مخابرات من است. سامانه مخابرات من خدمات متنوع و مختلفی را در اختیار مشترکین تلفن ثابت قرار می‌دهد و شما می‌توانید بدون نیاز به دریافت قبض کاغذی به ریز کارکرد و جزئیات قبض تلفن ثابت خود دسترسی پیدا کنید.
برای این کار ابتدا به سامانه شرکت مخابرات ایران به آدرس www.tci.ir مراجعه کرده و از منوی بالا سمت راست روی گزینه مخابرات من کلیک کنید.

در این مرحله برای احراز هویت در سامانه شماره موبایل خود را وارد کرده و پس از درج کد امنیتی، سیستم کد فعالسازی را به گوشی همراه شما ارسال می‌‍‌کند. پس از وارد کردن کد ارسال شده، وارد صفحه اصلی سامانه می‌شوید.

اکنون از منوی سمت راست گزینه پیشخوان را انتخاب کنید.

در این مرحله اگر شماره تلفن به نام شما باشد وضعیت قبض تلفن ثابت برایتان به نمایش درمی‌آید و شما می‌توانید نسبت به پرداخت قبض خود اقدام کنید.

همچنین شما می‌توانید در پایین صفحه و در بخش پرداخت قبوض شماره مورد نظر خود را به همراه پیش شماره وارد کرده و سپس روی گزینه استعلام و پرداخت کلیک کنید.

شما می‌توانید در این مرحله قبل از پرداخت، با کلیک روی گزینه مشاهده جزییات، وضعیت قبض تلفن خود را مانند قبض‌های کاغذی که در گذشته صادر می‌شد مشاهده نمایید.

مشاهده جزئیات قبض تلفن ثابت با کد USSD

برای استفاده از این روش ابتدا با گوشی خود کد دستوری #2020* را شماره گیری کرده و از میان گزینه های پیش رو عدد 3 یعنی پرداخت قبض را انتخاب کنید.

سپس شماره مورد نظر را به همراه پیش شماره وارد کرده و در مرحله بعد گزینه 1 یعنی قبض تلفن ثابت را انتخاب کنید.

در این مرحله می‌توانید قبض به روز و یا پایان دوره و یا شناسه قبض را با ارسال عدد مورد نظر دریافت کنید.

اکنون سیستم از شما شماره کارت بانکی را درخواست می‌کند که می‌توانید با وارد کردن آن نسبت به پرداخت قبض خود اقدام نمایید.

استعلام قبض تلفن ثابت از طریق تلفن گویا

اگر به هر دلیلی به اینترنت و یا گوشی هوشمند دسترسی نداشته باشید می‌توانید از شماره ثابت خود با تلفن گویای 2000 تماس بگیرید. این شماره سامانه خدمات غیرمتمزکر مخابرات است و شما باید برای پرداخت قبض تلفن گزینه 1 را فشار دهید. در این هنگام شماره تلفنی که با آن تماس گرفته اید برایتان خوانده می‌‌شود. در صورت تایید مجددا گزینه 1 را فشار دهید.
در ادامه نیز گزینه‌های پرداخت قبض پایان و میان دوره در دسترس شما قرار می‌گیرد که براساس نیازتان، گزینه مربوطه را انتخاب و نسبت به پرداخت قبض تلفن خود اقدام کنید.

مشاهده قبض تلفن ثابت با استفاده از انواع اپلیکیشن‌ها 

علاوه بر روش‌های ذکر شده، سایت‌ها و اپلیکیشن‌های زیادی در بستر اینترنت وجود دارند که به شما این امکان را می‌دهند که با داشتن شماره ثابت به همراه کد شهر بتوانید قبض تلفن ثابت خود را استعلام و آن را پرداخت کنید.

قبضینو، پیشخوان ۲۴، آپ، همراه کارت، برنامه‌ Eghabz نمونه‌هایی هستند که شما هم می‌توانید به صورت اینترنتی به آن‌ها مراجعه کرده و یا در صورتی که اپلیکیشن آن‌ها را دارید از طریق موبایل از قبض تلفن ثابت خود مطلع شده و آن را پرداخت کنید.

البته لازم به ذکر است که پرداخت قبض از طریق این برنامه‌ها و اپلیکیشن‌ها مستلزم پرداخت هزینه می‌باشد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *