تلفن همراه شما در روزهای بارانی بیشتر در خطر است

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
استفاده ار موبایل در روز بارانی

روزهای بارانی برای برخی غم‌انگیز و برای برخی دیگر زیباست، اگرچه هیچ کس فکر نمی‌کند که می‌تواند برای تلفن همراه نیز مضر باشد. و بله، در روزهای بارانی تلفن همراه شما در خطر است. بنابراین اگر در یک روز بارانی بیرون می‌روید، بهتر است آن را به‌خوبی در جیب یا کیف خود بگذارید تا هیچ اتفاقی برای آن نیفتد.

ممکن است فکر کنید چیزی برای ترس ندارید زیرا قبلاً تلفن‌تان در مقابل پاشیدن آب قرار گرفته باشد و هیچ اتفاقی نیفتاده است یا اینکه تلفن شما دارای محافظت در برابر آب است. با این حال، شما نمی‌توانید بیشتر از این اشتباه کنید زیرا آب بدترین دشمن تلفن همراه است. علاوه بر این، ممکن است از دستان شما بیرون بیفتد و در نهایت سقوط کند که می‌تواند صفحه نمایش یا محافظ شما را بشکند یا باعث آسیب بیشتر شود.

می‌تواند خیس شود و به اجزای آن آسیب برساند

همانطور که قبلاً گفتیم، آب یکی از سرسخت‌ترین دشمنان موبایل شما است، به‌خصوص اگر مقاومت IP نداشته باشد. ممکن است به یک جزء آسیب برساند و بر آن تأثیر بگذارد، و حتی اگر وضعیت جدی باشد، حتی ممکن است از کار بیفتد، اگرچه این رایج‌ترین مشکل نیست. در مورد تلفن‌های همراه با مقاومت IP، باید در نظر بگیریم که باران و مقاومت خاص چگونه است، زیرا همه آنها یکسان نیستند.

مقاومت در برابر پاشش آب وجود دارد که می‌تواند ناشی از باران باشد یا حتی تلفن‌های همراه ضد آب. اگر صفحه نمایش تا حدی در اثر باران خیس شده باشد، این موارد از اتفاقی برای موبایل شما جلوگیری می‌کند. در هر صورت، ریسک زیادی نخواهیم داشت، زیرا مقاومت ممکن است به‌طور کامل مؤثر نباشد یا در طول زمان بدتر شود. در این صورت هرچقدر هم که برندها به شما قول بدهند، آن را در گارانتی قرار نمی‌دهند. بنابراین اگر گوشی شما خیس شد، مهم نیست که چه محافظی دارد یا ندارد، سریع عمل کنید زیرا در غیر این صورت آسیب می‌تواند غیر قابل برگشت باشد.

در صورت داشتن کاور بیشتر مراقب باشید

همچنین، اگر کاور دارید، آب باران می‌تواند به داخل نفوذ کند و تا حدی نفوذ کند که درگاه‌ها را آب خورده کند. تا جایی که آنها را بی‌فایده می‌کند. این به‌قدری جدی است که ممکن است مجبور شوید برخی از عملکردهای تلفن خود مانند هدفون را در صورت جک 3.5 میلی‌متری کنار بگذارید یا حتی درگاه شارژ تلفن خود را عوض کنید.

منافذ گوشی آسیب پذیر در مقابل پاشش آب


اگر از پورت USB آب وارد شود، باید باتری را تا حد ممکن فشار دهید زیرا در این صورت نمی توانید آن را شارژ کنید. این‌ها تنها نمونه‌هایی هستند که به ذهن می‌رسند، اما موارد بیشتری وجود دارد و برخی از آنها می‌توانند برای شما کشنده باشند.

سیگنال به خوبی قبل نخواهد بود

نه تنها این، بلکه باران و همچنین رطوبت یا برف بر دریافت سیگنال تلفن همراه شما تأثیر می‌گذارد و سیگنال‌های آن را مختل می‌کند. این می‌تواند باعث شود که تماس‌های شما قطع شود، مختل شود یا سیگنال نامنظمی داشته باشد. بر تماس‌ها، پیام‌ها و عملاً هر کاری که با تلفن انجام می‌دهید تأثیر می‌گذارد.

تاثیر برف و باران بر سیگنال و آنتن دهی تلفن همراه


درست است که مدل‌ها بسیار متفاوت و بعضی بسیار پیشرفته هستند و ممکن است شما حتی متوجه آن نشوید، اما بی‌سر و صدا در این مورد عمل می‌کند، به‌خصوص اگر باران بسیار شدید باشد و همراه با رعد و برق باشد که حتی می تواند به خط تلفن خسارت وارد کند. بله به علاوه خیلی سرد است مراقب تلفن و باتری خود باشید زیرا ممکن است به سرعت تمام شود. شوخی نیست، روزهای بارانی برای گوشی‌های هوشمند بدترین روزها هستند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *