،

سری آیفون 16 | انتشار تصویر خبر از طراحی غول پیکر آیفون 16 پرو مکس می دهد

جهانداری
اشتراک‌گذاری در:
انتشار تصویر خبر از طراحی غول پیکر آیفون 16 پرو مکس می دهد

تاکنون شایعات بسیار از سری آیفون 16 دریافت کردیم. خانواده پرچمداری که تابستان 2024 توسط اپل رونمایی خواهند شد. به تازگی تصویری از ماکت چهارگانه نسل جدید اپل آیفون منتشر شده که نشان می‌دهد سری آیفون 16 غیرپرو طراحی جدیدی دارند و دو مدل پرو نیز با ابعاد بزرگ و طراحی نسبتا بهبودیافته همراه هستند.

تصویر را افشاگری به نام Sonny Dickson منتشر کرده که پیشتر نیز تصاویری از سری آیفون 16 دردسترس قرار داد. بنابراین احتمال اینکه تصویر جدید صحت داشته باشد کم نیست.

بزرگ‌ترین تغییری که نظرها را به خود جلب می‌کند، چیدمان دوربین عمودی سری آیفون 16 غیرپرو است. اما دو مدل پرو آیفون 16 بدون تغییر در چیدمان دوربین عرضه خواهند شد. انتظار داریم دوگانه آیفون 16 غیرپرو بتوانند ضبط ویدئویی فضایی داشته باشند، ویژگی که تاکنون تنها سری پرو آیفون از آن بهره می‌برد.

تغییر در دوربین‌های آیفون 16 استاندارد برای پشتیبانی از ضبط ویدیوهای فضایی بوده که کمک کرده در اپل Vision Pro به صورت سه بعدی محتوا پخش شود. دیگر تغییری که چشمگیر به نظر می‌رسد، نمایش نمونه‌های پرو است. آیفون 16 پرو مکس به صفحه نمایش 6.9 اینچی نسبت به نمایشگر 6.7 اینچی آیفون 15 پرو مکس مجهز است و آن را به بزرگ‌ترین آیفون پرو مکس تاریخ اپل تبدیل می‌کند.

در سوی دیگر آیفون 16 پرو به دارای نمایشگر نسبتا بزرگ‌تر 6.3 اینچ تجهیز شده که نسبت به آیفون 15 پرو با نمایشگر 6.1 بزرگ‌تر تلقی می‌شود. به هر حال، آیفون 16 و 16 پلاس همچنان با نمایشگر 6.1 و 6.7 اینچی عرضه می‌شوند و تغییری در سایز نمایشگر ندارند.

گذشته از تغییرات گفته شده، این نمونه‌های ماکتی از نظر طراحی بخش جلو جزئیاتی را ارائه نمی‌دهند. پیشتر شایعه شد که قرار است کلید ضبط ویدئو در قسمت کناری این مدل‌ها تعبیه شود که در تصویر جدید قابل مشاهده نیست. به هر حال باید منتظر ماند تا مشخص شود برنامه برند اپل چیست و چگونه گوشی را در آینده نزدیک رونمایی خواهد کرد.

انتظار داریم بزودی اخبار بیشتری دردسترس قرار گیرد و ماه سپتامبر شاهد رونمایی نسل جدید آیفون‌های این برند خواهیم بود.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *