، ،

چگونه سامسونگ دوربین‌هایی مشابه با بینایی واقعی انسان می‌سازد؟

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
سامسونگ قصد دارد با ادغام هوش مصنوعی در سنسورهای دوربین، بینایی انسان را تکرار کند

انتظار می‌رود استفاده از هوش مصنوعی به‌طور مستقیم در حسگرهای تصویربرداری منجر به بهبود کیفیت تصویر و کاهش تأخیر و مصرف انرژی شود.

طبق گزارش‌ها، سامسونگ، سازنده لوازم الکترونیکی کره‌جنوبی، قصد دارد تراشه‌ای اختصاصی که وظیفه هوش مصنوعی را بر عهده دارد، مستقیماً در سنسورهای دوربین خود قرار دهد. طبق گزارش Business Korea، سامسونگ در حال کار بر روی گنجاندن هوش مصنوعی در سنسورهای تصویر دوربین خود است و در عین حال قصد دارد حسگرهایی ایجاد کند که قادر به حس کردن و تکرار حواس انسان در دراز مدت باشند. سامسونگ در داخل آن را «حسگرهای انسان نما» می‌نامد و احتمالاً تا سال 2027 این فناوری را در دستگاه‌های خود وارد می‌کند.
سال گذشته، سامسونگ از سنسور دوربین ISOCELL 200 مگاپیکسلی با فناوری ZOOM Anyplace رونمایی کرد. به گفته این شرکت، این فناوری از هوش مصنوعی برای ردیابی خودکار اشیا در طول عکس‌های نزدیک استفاده می‌کند.

SK Hynix، سازنده تراشه‌های کره جنوبی، حسگر دوربین خود را با تراشه پردازش هوش مصنوعی یکپارچه در جریان اجلاس فناوری خود در سال 2023 معرفی کرده بود.
برخلاف سنسورهای دوربین سنتی که اطلاعات را برای پردازش تصویر به CPU دستگاه می‌رسانند، سنسورهای دوربین هوش مصنوعی از یک تراشه یکپارچه با قابلیت‌های هوش مصنوعی برای پردازش مستقیم داده‌ها در سطح سنسور استفاده می‌کنند. انتظار می‌رود استفاده از هوش مصنوعی در حسگرهای تصویربرداری منجر به بهبود کیفیت تصویر و در عین حال کاهش تأخیر و مصرف انرژی شود. همچنین می‌تواند به قابلیت‌های بهتر تشخیص چهره و اشیا منجر شود.

در حالی که سنسورهای دوربین یکپارچه هوش مصنوعی بخشی از جاه طلبی‌های بلندمدت سامسونگ هستند، گزارش شده است که این شرکت ابزارهای هوش مصنوعی مشابه سری گوگل پیکسل 8 را در گوشی هوشمند سری گلکسی خود وارد می‌کند. این ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی احتمالاً شامل ابزار جدیدی برای تولید کاغذ دیواری با استفاده از ترکیب کلمات کلیدی، توانایی جابجایی اشیاء در یک تصویر با استفاده از هوش مصنوعی و ویژگی‌ای است که به کاربران اجازه می‌دهد تصویر را فراتر از مرزهای واقعی آن گسترش دهند. همچنین انتظار می‌رود اپلیکیشن Samsung Notes به‌دلیل توانایی قالب‌بندی خودکار پاراگراف‌های بزرگ و ایجاد بی‌درنگ خلاصه‌ای از متن برای شما عمل کند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *