One UI 6.1 سامسونگ چیست؟ ویژگی‌ها و انتظارت + ویدیو

اوغر
اشتراک‌گذاری در:
One UI 6.1 سامسونگ چیست

همان‌طور که همه طرفداران و کاربران سامسونگ می‌دانند؛ سامسونگ چندین سال است که زبان طراحی One UI خود را تغییر عمده‌ای نداده است؛ در عوض، One UI 6.1 به‌جای بهبود ظاهر، بر روی افزودن قابلیت‌های جدید تمرکز می‌کند.

One UI 6.1 سامسونگ  چیست؟

One UI 6.1 سامسونگ  چیست؟

رابط کاربری One UI سامسونگ یکی از ویژگی‌های غنی‌ترین پوسته‌های اندرویدی موجود در بازار است و به‌روزرسانی جدید One UI 6.1 قرار است آن را حتی فراتر هم ببرد. سامسونگ تعدادی ویژگی جدید را آماده کرده است که گوشی‌های پرچمدار قدیمی‌تر را نیز در برمی‌گیرد. گوشی‌پرچمدار گلکسی اس 24 این شرکت اولین گوشی‌هایی هستند که این به‌روزرسانی را دریافت می‌کنند، اما در نیمه اول سال 2024 روی دستگاه‌های نسل قبلی سامسونگ نیز عرضه خواهند شد. بنابراین One UI 6.1 دقیقاً چه چیزی را  برای کاربران خود به ارمغان آورده است؟

سامسونگ چندین سال است که زبان طراحی One UI خود را به شدت تغییر نداده است؛ در عوض، One UI 6.1 به‌جای بهبود ظاهر، بر روی افزودن قابلیت‌های جدید تمرکز می‌کند.

اخبار مرتبط: اولین گوشی‌های سامسونگ که One UI 6.1 دریافت می‌کنند

ویژگی های One UI 6.1

در ادامه نگاهی به مهمترین ویژگی‌های One UI 6.1 می‌پردازیم

ایجاد والپیپر با کمک هوش مصنوعی :

ایجاد والپیپر با کمک هوش مصنوعی :

 ویژگی والپیپرهای هوش مصنوعی گوگل که با سری پیکسل 8 عرضه شد، با به روز رسانی One UI 6.1 راه خود را به دستگاه های سامسونگ باز می‌کند. هر بار می توانید از بین دسته ها و تم‌های مختلف، تصاویر uniuqe تولید کنید. سپس می‌توانید جلوه‌های مختلف را روی تصویر نهایی خود اعمال کنید.

ویرایش مولد:

با استفاده از هوش مصنوعی مولد، One UI 6.1 به شما این امکان را می دهد که اشیاء را در یک تصویر جابجا کنید، آنها را پاک کنید یا حتی سوژه ها را به طور کلی به قسمت دیگری از تصویر منتقل کنید.

توسعه و ویرایش تصویر:

توسعه و ویرایش تصویر 1
توسعه و ویرایش تصویر 2

 برنامه گالری سامسونگ همچنین می تواند توانایی ادیت عکس را فراتر از مرزهای ممکن برای شما به ارمغان آورد. اساساً این ویژگی است که در تولیدکننده‌های تصویر هوش مصنوعی دیده‌ایم. برای استفاده از این ویژگی به حساب سامسونگ و اتصال اینترنت نیاز دارید، اما حداقل مجبور نیستید برای اشتراک Midjourney هزینه ای بپردازید.

ترجمه زنده:

One UI 6.1 به شما امکان می‌دهد به تماس‌های تلفنی به زبان‌هایی که بلد نیستید پاسخ دهید. تلفن شما صدای تماس گیرنده را در  لحظه ترجمه می‌کند. این یک ویژگی چشمگیر است و نکته اصلی این است که طرف مقابل حتی نیازی به استفاده از تلفن سامسونگ ندارد. با این حال، این یکی از ویژگی‌های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی است که به اتصال به اینترنت نیاز دارد.

Chat Assist:

 برنامه صفحه کلید سامسونگ از هوش مصنوعی برای ترجمه و تغییر لحن مکالمه متن هایلایت شده استفاده می کند، مشابه عملکردی که مایکروسافت به برنامه صفحه کلید Swiftkey خود اضافه کرده است.

Transcript Assist:

Transcript Assist 1
Transcript Assist 2
Transcript Assist 3

مشابه ویژگی‌های ارائه شده در برنامه ضبط‌کننده Google، تلفن‌های منتخبی که One UI 6.1 دارند از هوش مصنوعی برای تولید رونوشت، ترجمه و حتی خلاصه‌ای از ضبط‌های صوتی طولانی استفاده می‌کنند.

Note Assist:

با استفاده از قدرت مدل‌های زبانی پیشرفته، برنامه Notes سامسونگ به‌طور خودکار بلوک‌های بزرگ متن را مختصر و فشرده می‌کند.

Circle to Search:

Circle to Search 1
Circle to Search 2

با استفاده از این ویژگی می توانید قسمت های خاصی از صفحه نمایش خود را برجسته یا منحصر کنید تا جستجوی بصری انجام دهید. این در اصل لنز گوگل برای محتویات صفحه نمایش شما است. برای فعال کردن Circle to Search، اگر از ژست‌ها استفاده می‌کنید، کافی است دکمه هوم یا نوار پیمایش را نگه دارید. سامسونگ روی این ویژگی با گوگل کار کرده است، بنابراین به سری پیکسل 8 و سایر گوشی‌های هوشمند پریمیوم نیز خواهد آمد.

محافظت از باتری:

سامسونگ چند گزینه جدید را به منوی تنظیمات حفاظت از باتری اضافه کرده است. One UI 6.1 اکنون به شما امکان می دهد سه سطح مختلف را انتخاب کنید: Basic، Adaptive و Maximum. هنگامی که تلفن شما به 100٪ برسد، Basic شارژ را متوقف می کند و پس از تخلیه به 95٪، از سر می گیرد. در همین حال، Adaptive شبیه ویژگی شارژ تطبیقی پیکسل است که شارژ را با ۸۰ درصد یک شب متوقف می‌کند و درست در زمانی که شما از برق جدا می‌شوید، از سر گرفته می‌شود. در نهایت، حالت حداکثر حفاظت، سقف شارژ 80٪ را اعمال می کند. همه این اقدامات از تخریب باتری به درجات مختلف جلوگیری می کند.

Super HDR:

با اندروید 14، گوگل فرمت تصویر جدیدی به نام Ultra HDR را معرفی کرد که به گوشی‌های هوشمند سازگار اجازه می‌دهد تا نقاط برجسته را در عکس‌های HDR بهتر به نمایش بگذارند. سری گلکسی S24 اکنون این ویژگی را به دست آورده است و ممکن است به گوشی‌های پرچمدار قدیمی‌تر نیز برسد. با این حال، برنامه‌های دوربین و گالری سامسونگ به عکس‌های Super HDR به جای Ultra HDR اشاره می‌کنند.

ویجت‌های صفحه قفل:

 سامسونگ ویجت‌ها را با One UI 6.1 به صفحه قفل بازیابی کرده است. زمانی این یکی از ویژگی های اصلی اندروید بود که چند سال پیش بدون توضیح حذف شد.

اشتراک گذاری سریع:

از آن‌جایی که گوگل و سامسونگ برای ادغام Quick Share و Nearby Share اقدام کرده بودندبا کلیک بر روی دکمه اشتراک‌گذاری سریع در One UI 6.1 می‌توانید فایل‌ها را با همه گوشی‌های اندرویدی به اشتراک بگذارید، نه فقط دستگاه‌های گلکسی.

انتظارت

شایان ذکر است که سامسونگ تمام ویژگی های پیشرفته خود را زیر چتر Galaxy AI آورده است. ما انتظار داریم تعداد زیادی از اینها به پرچمداران قدیمی‌تر نیز راه پیدا کنند، اما بعید است که گوشی‌های هوشمند سری A و M سامسونگ به دلیل هزینه‌های سنگین پردازشی آن‌ها را دریافت کنند.

منبع: Android Authority

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *