،

درخواست عجیب گوگل از کاربران: برنامه Google Bard را دانلود نکنید!

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
دزدی اطلاعات کاربران از طریق برنامه های جعلی گوگل بارد

گوگل شکایتی را در دادگاه فدرال کالیفرنیا علیه افراد ناشناس تنظیم کرده است که آنها متهم به بازاریابی «دانلودهای» جعلی چت‌بات هوش مصنوعی خود، Bard با هدف نصب بدافزار بر روی رایانه‌های قربانیان شده‌اند.
در این شکایت، گوگل اعلام کرد که کلاهبرداران ادعا شده از علائم تجاری آن با نام‌هایی مانند «Google AI» و «AIGoogleBard» برای فریب دادن کاربران به نصب بدافزار استفاده می‌کنند که به‌گفته غول فناوری به متهمان اجازه می‌دهد تا اعتبار ورود به شبکه‌های اجتماعی را سرقت کنند.

مشاور روابط عمومی گوگل، حلیمه دلین پرادو، در بیانیه‌ای گفت که کلاهبرداران «افراد زیادی را در سراسر جهان گمراه کردند» و این شرکت نزدیک به 300 درخواست حذف مرتبط را ثبت کرده است.

موضوع اصلی پرونده گوگل چیست؟

در این دادخواست همچنین آمده است که کلاهبرداران از پست‌های رسانه‌های اجتماعی و صفحات وب برای تبلیغ دانلودهای رایگان Bard استفاده می‌کنند که در واقع قابل دانلود نیست. The Bard کاملاً آنلاین و به‌صورت رایگان در bard.google.com میزبانی می‌شود. «ما به‌دنبال دستوری هستیم تا کلاهبرداران از راه‌اندازی دامنه‌هایی مانند این جلوگیری کنیم و اجازه دهیم آنها را با ثبت‌کننده‌های دامنه ایالات متحده غیرفعال کنیم. اگر این امر موفقیت‌آمیز باشد، به عنوان یک عامل بازدارنده عمل می‌کند و مکانیزم روشنی برای جلوگیری از کلاهبرداری‌های مشابه در این حوزه ارائه می‌کند. آینده،» گوگل گفت.
آنها سپس از اطلاعات دانلود شده توسط قربانیان برای کنترل حساب‌های رسانه‌های اجتماعی آنها استفاده می‌کنند.
این شرکت همچنین گفت که اهداف این طرح شامل مشاغل کوچک و سایر تبلیغ کنندگان فیس‌بوک است. شکایت ما بازیگران بدی را هدف قرار می‌دهد که ده‌ها حساب Google ایجاد کرده‌اند و از آنها برای ارسال هزاران ادعای حق نسخه‌برداری جعلی علیه رقبای خود استفاده می‌کنند. این ادعاهای جعلی منجر به حذف بیش از 100.000 وب‌سایت کسب‌وکار شده است که میلیون‌ها دلار و هزاران ساعت هزینه برای آنها به همراه داشته است. از جمله دست دادن زمان کارمندان
گوگل از دادگاه خواسته است تا این طرح را مسدود کند و سود کلاهبرداران و سایر خسارات پولی را درخواست کرده است.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین‌های فناوری